GKS Jastrzębie. Ręce pełne roboty

Na zgrupowanie do Rybnika-Kamienia trener GKS-u Jastrzębie Grzegorz Kurdziel zabrał 26 piłkarzy.


W poniedziałek drużyna GKS-u Jastrzębie wyjechała na zgrupowanie do Rybnika-Kamienia, który zakończy się w sobotę, 29 stycznia. Trener Grzegorz Kurdziel zabrał na obóz 26 piłkarzy, w tym gronie zabrakło testowanego przez dwa tygodnie bramkarza Oskara Natorskiego z Pilicy Białobrzegi. W trakcie sześciodniowego pobytu w Kamieniu jastrzębianie będą trenować na boisku ze sztuczną nawierzchnią, hali sportowej i siłowni, korzystać również będą z odnowy biologicznej. Dodatkowo sztab szkoleniowy na pewno będzie ich „katował” odprawami taktycznymi.

W sobotę jastrzębianie rozegrali pierwszy sparing tej zimy, w którym przegrali 1:2 z GKS-em Katowice. W tym tygodniu drużyna z Harcerskiej rozegra kolejne dwa spotkania kontrolne. Jej pierwszym sparingpartnerem będzie lider raciborsko-rybnickiej klasy okręgowej, Unia Racibórz, z którą pierwszoligowiec zmierzy się w środę o godzinie 16.00.

W miniony piątek (21 stycznia) zespół trenera Dawida Plizgi przegrał w Chorzowie mecz kontrolny z LKS-em Goczałkowice aż 1:9! Zdobywcą honorowej bramki dla raciborzan był Marcin Oślizlok. Drugi sparing jastrzębianie zagrają w sobotę, 29 stycznia, o godzinie 11.00, zaś ich przeciwnikiem będzie III-ligowy Pniówek 74 Pawłowice, prowadzony przez doskonale znanego w Jastrzębiu Zdroju trenera, Grzegorza Łukasika. Jego niespełna 21-letni syn Filip jest zawodnikiem GKS-u, z którym niedawno podpisał nowy kontrakt, obowiązujący do 30 czerwca 2023 roku.

W kadrze GKS-u Jastrzębie, który wyjechał na zgrupowanie do Rybnika-Kamienia znaleźli się: bramkarze: Grzegorz Drazik i Mikołaj Reclaf;
obrońcy: Mateusz Bondarenko, Remigiusz Borkała, Adam Fojcik, Oliver Podhorin, Michał Rutkowski, Mateusz Słodowy, Dawid Witkowski i Szymon Zalewski; pomocnicy: Farid Ali, Łukasz Gajda, Grzegorz Gulczyński, Konrad Handzlik, Kamil Jadach, Dariusz Kamiński, Jakub Kasperowicz, Michał Kuczałek, Wojciech Łaski, Filip Łukasik, Miłosz Misala, Władysław Ochronczuk, Nataniel Wybraniec i Łukasz Zejdler oraz
napastnicy: Marek Fabry i Daniel Stanclik.

Oprócz piłkarzy masę pracy będą mieli trenerzy: Grzegorz Kurdziel, Ołeksandr Szeweliuchin (asystent), Mariusz Pawełek (trener bramkarzy) i Tomasz Wiesner (trener przygotowania motorycznego). Na pewno zwijać się będą jak w ukropie fizjoterapeuta Sebastian Urbanek i masażysta Patryk Maroszek. Ten ostatni w przeddzień wyjazdu na obóz obchodził 23. urodziny.


Na zdjęciu: W sobotę GKS Jastrzębie przegrał pierwszy sparing tej zimy. Jak będzie w tym tygodniu?

Fot. gksjastrzebie.com