GKS Jastrzębie. Wyprawa na Słowację

Dzisiaj piłkarze GKS-u Jastrzębie rozegrają w Ustroniu sparing z imiennikiem z Tychów.


We wtorek piłkarze GKS-u Jastrzębie rozpoczęli czwarty tydzień przygotowań do rundy wiosennej. „Dopiero” tego dnia, bo dostali od sztabu trenerskiego dwa dni wolnego po zgrupowaniu w Rybniku-Kamieniu. Wczoraj I-ligowiec trenował na boisku przy ulicy Kościelnej, podobnie będzie w czwartek i piątek.

W środę jastrzębianie o godzinie 11.00 w Ustroniu zagrają sparing z imiennikiem z Tychów, o ile nie storpedują go obfite opady śniegu zapowiadane przez meteorologów. Natomiast w sobotę podopiecznych trenera Grzegorza Kurdziela czeka wyjazd na Słowację, gdzie zmierzą się z drużyną tamtejszej ekstraklasy, MFK Rużomberok. Spotkanie kontrolne odbędzie się na głównym boisku i rozpocznie się o godzinie 15.00.

Jak już informowaliśmy wcześniej, nowym zawodnikiem drużyny z Jastrzębia Zdroju został napastnik Daniel Stanclik. Przeniósł się do GKS-u z III-ligowego Piasta Żmigród na zasadzie kontraktu definitywnego. Umowa z wychowankiem BKS-u Stali Bielsko-Biała obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku i zawiera opcję przedłużenia o kolejnych 12 miesięcy.

Ustalona została data rozegrania pierwszej kolejki rundy wiosennej. W niej przeciwnikiem zespołu z Harcerskiej będzie ŁKS Łódź. Mecz rozpocznie się w sobotę, 26 lutego, o godzinie 20.30. W rundzie jesiennej jastrzębianie wywieźli z Łodzi cenny remis 2:2, mimo prowadzenia gospodarzy 2:0. Na gole Stipe Juricia i Pirulo piłkarze GKS-u Jastrzębie odpowiedzieli bramkami Daniela Ferugi i Dawida Witkowskiego z rzutu karnego. Żaden z nich nie zagra w rewanżowym meczu z łodzianami – Feruga odszedł do Rekordu Bielsko-Biała, zaś „Wito” zerwał więzadła krzyżowe w prawym kolanie i do końca sezonu nie pojawi się na boisku.

Ważne ogłoszenie (pisownia oryginalna): „Zarząd Stowarzyszenia MKS „GKS 1962 JASTRZĘBIE” zawiadamia o zwołaniu Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Członków na dzień 11 lutego 2022 roku. Rozpocznie się ono o godz. 18.00 w sali konferencyjnej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jastrzębiu-Zdroju przy ul. Harcerskiej 14B. W przypadku braku wymaganego do podjęcia uchwał quorum w pierwszym terminie, Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków odbędzie się w drugim terminie 11 lutego 2022 roku o godzinie 18.30”.

Znamy datę pogrzebu byłego kapitana GKS-u Jastrzębie, śp. Tomasza Ciemiegi. Msza pogrzebowa odbędzie się w czwartek, 3 lutego, o godzinie 8.30 w kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Różańcowej w Moszczenicy.


Na zdjęciu: Po Pniówku Pawłowice kolejnym sparingpartnerem GKS-u Jastrzębie („frunie” Konrad Handzlik) będzie GKS Tychy.

Fot. gksjastrzebie.com/Arkadiusz Kogut