GKS Jastrzębie. Zamienię, wypożyczę

W sparingu z Odrą Opole GKS Jastrzębie sprawdzał kilku nowych zawodników, w tym dwóch absolutnych „nowicjuszy”.


Przed tygodniem informowaliśmy, że z GKS-em Jastrzębie trenuje trzech nowych zawodników. Tymi „intruzami” w zespole trenera Grzegorza Kurdziela byli Czech Dominik Koneczny, Portugalczyk Joao Luis Araujo Guilherme oraz Tymon Kłosowicz. Wymieniony tercet wystąpił w sobotnim meczu sparingowym z Odrą Opole (2:2), ale oprócz wspomnianej trójki na boisku pojawiło się dwóch nowych zawodników. Jednym z nich był 21-letni obrońca III-ligowego LKS-u Goczałkowice Zdrój, Michał Szymała. Urodzony w Żorach piłkarz w rundzie jesiennej bieżącego sezonu rozegrał 9 meczów w rozgrywkach ligowych. Testowany przez drugoligowca z Jastrzębia Zdroju zawodnik jest obdarzony słusznymi warunkami fizycznymi, ma bowiem 196 centymetrów wzrostu i waży 83 kilogramy.

Kolejną nową twarzą w ekipie GKS-u był 23-letni obrońca pierwszoligowej Chojniczanki, Sebastian Golak. Ten zawodnik przebywa na testach w ekipie trenera Kurdziela od 13 stycznia, a zakończy je w najbliższą środę, 18 stycznia. Wychowanek Lecha Poznań w obecnym sezonie Fortuna 1 Ligi wystąpił w dwóch spotkaniach ligowych, spędzając na boisku 177 minut.

Ogłaszając 29 grudnia ubiegłego roku listę transferową, klub z Harcerskiej zaznaczył, że zamierza wypożyczyć do innych klubów dwóch młodzieżowców – Miłosza Misalę i Salvadora Prykę. Pierwszy z wymienionych „odnalazł się” w III-ligowej Odrze Wodzisław Śląski, z którą trenuje od środy. 18-letni Misala jesienią zagrał w trzech meczach w eWinner 2. Lidze – z rezerwami Zagłębia Lubin i rezerwami Śląska Wrocław oraz z Olimpią Elbląg. Wiele się nie nagrał, bo przebywał na boisku w sumie… 14 minut.

Na liście transferowej nie figurował 21-letni obrońca Jakub Kasperowicz, jesienią zagrał tylko w jednym spotkaniu, przeciwko Górnikowi Polkowice (na boisku spędził 4 minuty) oraz w dwóch spotkaniach Pucharu Polski. Ten zawodnik pojawił się w sobotę w składzie III-ligowego Pniówka 74 Pawłowice (jest wychowankiem tego klubu) w sparingu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Szykuje się chyba powrót na „stare śmieci”…


Na zdjęciu: Miłosz Misala (z lewej) próbuje „zaczepić się” w Odrze Wodzisław Śląski.

Fot. gksjastrzebie.com/Arkadiusz Kogut