GKS Jastrzębie. Zgarnąć trzy punkty

Piłkarze GKS-u Jastrzębie zapewniają, że zrobią wszystko, by pokonać imiennika z Katowic.


W sobotę o godzinie 12.40 na Stadionie Miejskim przy ulicy Harcerskiej w Jastrzębiu Zdroju dojdzie do pojedynku dwóch GKS-ów – tego z Jastrzębia i tego bardziej utytułowanego ze stolicy Górnego Śląska. Spotkanie obu zespołów zapowiada się nader ekscytująco, nie tylko ze względu na jego derbowy charakter. Podopieczni trenerów Jacka Trzeciaka i Rafała Góraka nie walczą o ligowe zaszczyty, ich zmartwieniem jest ucieczka ze strefy zagrożonej spadkiem do drugiej ligi. Katowiczanie zajmują w tej chwili w tabeli 12. miejsce z dorobkiem 15 punktów, natomiast gospodarze najbliższego meczu są w strefie spadkowej (16. miejsce) i tracą do rywali cztery „oczka”. Zatem nawet zwycięstwo jastrzębian z ekipą z Bukowej nie sprawi, że przeskoczą w tabeli tego przeciwnika, ale skrócą dystans do jednego punktu. Wiadomo, że kibice obu drużyn od dawna mają ze sobą „na pieńku”, co dodatkowo podgrzewa atmosferę sobotniej potyczki.

– Na pewno przed meczem z GKS-em Katowice pojawi się jakaś dodatkowa motywacja, w końcu to mecz derbowy – nie ukrywa obrońca GKS-u Jastrzębie, Dawid Witkowski.

– Oprócz tego będziemy grali przed własną publicznością, więc będziemy chcieli to spotkanie za wszelką cenę wygrać i wydostać się ze strefy spadkowej. Jeśli podtrzymamy dobrą formę z ostatnich dwóch spotkań z Górnikiem Polkowice i Odrą Opole, to na pewno będzie to dobry prognostyk przed kolejnymi spotkaniami.

– Drużyna z Bukowej jest naszym bezpośrednim rywalem z dolnej połowy tabeli – wtóruje koledze z zespołu 21-letni Szymon Zalewski.

– Wiadomo, że derby to jest taki gatunek meczu, w którym będzie się dużo działo. Nie możemy sobie pozwolić, żeby zostać w szatni, tak jak w ostatnim meczu z Odrą i zapewniam, że od pierwszej minuty wyjdziemy skoncentrowani i oddamy na boisku wszystko, żeby zgarnąć trzy punkty.


Na zdjęciu: W Opolu GKS Jastrzębie odwrócił losy spotkania i mimo drzemki na początku, wywiózł stamtąd remis.

Fot. gksjastrzebie.com