Zobacz
Do góry

GKS Katowice. Nowe otwarcie

Aż 29 zawodników wzięło wczoraj udział w pierwszym treningu GKS-u Katowice po spadku do II ligi. Na okres przygotowawczy zaplanowano 9 sparingów oraz tygodniowe zgrupowanie w Rybniku-Kamieniu. Skład przedstawia się obiecująco.

Kadrę GieKSy na pierwszy trening po spadku do II ligi stanowiło 16 zawodników spośród tych, którzy byli w zespole w poprzednim sezonie. Ostał się m.in. jeden z liderów, zakładający często kapitańską opaskę, najlepszy strzelec zespołu, Adrian Błąd.

Mogą być rotacje

– Niewykluczone, że w tym gronie nastąpią jeszcze jakieś rotacje. Przed nami rozmowy, warunkują nas różne kwestie, ale wstępna chęć współpracy jest. Skoro ci zawodnicy są teraz z nami, to znaczy, że dostrzegamy w nich potencjał, by stanowili o sile tej drużyny w najbliższym sezonie – mówi [Robert Góralczyk], dyrektor sportowy klubu z Katowic. Ta szesnastka została uzupełniona pięcioma juniorami z Akademii „Młodej GieKSy” oraz siedmioma zawodnikami testowanymi – choć to ostatnie słowo jest może na wyrost, bo z częścią z nich zostaną podpisane kontrakty (nazwiska – patrz obok). Mowa m.in. o znanym z boisk ekstraklasy Kacprze Michalskim (11 meczów w Górniku Zabrze) czy byłym podopiecznym Roberta Góralczyka w Motorze Lublin, Michale Gałeckim.

Hiszpan nie doleciał

– Chcemy, by kadra oscylowała w okolicach 25-26 zawodników. To byłoby najbardziej racjonalne. Na każdą pozycję mamy co najmniej jednego zawodnika z poprzedniego sezonu. Istotnym dniem będzie 24 czerwca, czyli rozpoczęcie obozu. Wtedy chcielibyśmy być już kompletni. Najlepiej byłoby, gdyby stało się to szybciej, ale trudno ocenić, czy się to uda. Pewnych rzeczy nie jesteśmy w stanie przewidzieć – przyznaje Góralczyk.

GKS Katowice. Awans nie za wszelką cenę

Wczoraj kontrakt za porozumieniem stron rozwiązał Rafał Remisz. Nie brakuje zawodników, których umowy wygasają już 30 czerwca. Są to Radek Dejmek, Adrian Frańczak, Mateusz Kamiński, Mateusz Mączyński, Callum Rzonca oraz David Anon. Hiszpański pomocnik, którego dalszej obecności w GieKSie życzyłoby sobie wielu kibiców, przebywa obecnie w ojczyźnie. Nie jest jednak powiedziane, że nie wróci do Katowic. Z wypożyczeń już wrócili na Bukową Konrad Andrzejczak (Rozwój Katowice) i Szymon Małecki (Ruch Radzionków). Nie zdecydowano się z kolei na zaproszenie do treningów Sławomira Musiolika, który ostatni rok spędził w niższych ligach: najpierw w Polonii Bytom, a potem Rozwoju.

Okoń za Dziółkę

GieKSa do sezonu przygotowywać się będzie na własnych obiektach oraz tygodniowym zgrupowaniu w Rybniku-Kamieniu. Rozegra 9 sparingów (3 – na obozie). – W czwartek i piątek przejdziemy badania, które pozwolą na utworzenie tzw. profilu motorycznego naszego zespołu. Sporo zawodników będzie jeszcze do nas dochodzić, dlatego w sobotę nie rozegramy żadnej gry kontrolnej. Wszystko odbywać się będzie na naszych boiskach. Pierwszy sparing rozegramy 22 czerwca z Zagłębiem Sosnowiec – mówi trener Rafał Górak, który skompletował już sztab szkoleniowy. Nie zaszły w nim duże zmiany. Podziękowano tylko Jakubowi Dziółce, w którego miejsce zatrudniony został wieloletni współpracownik Góraka, Dariusz Okoń.

Na zdjęciu: Wygląda na to, że Adrian Błąd – jeden z najlepszych zawodników poprzedniego sezonu Fortuna 1. Ligi – po spadku zostanie w Katowicach. Jego kontrakt jest ważny jeszcze przez dwa lata.

Witek w radzie

Sławomir Witek został wczoraj powołany do składu rady nadzorczej GKS-u. Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Katowice jest wymieniany w gronie kandydatów na nowego prezesa GieKSy, w której władzę sprawuje obecnie – po odwołaniu Marcina Janickiego – dyrektor zarządzający Marcin Ćwikła.

KADRA GIEKSY NA OKRES PRZYGOTOWAWCZY

Z POPRZEDNIEGO SEZONUbramkarz: Szymon Frankowski; obrońcy: Radek Dejmek, Adrian Frańczak, Arkadiusz Jędrych, Mateusz Kamiński, Mateusz Mączyński; pomocnicy: Konrad Andrzejczak, Adrian Błąd, Dominik Bronisławski, Patryk Grychtolik, Jakub Habusta, Bartłomiej Poczobut, Kacper Tabiś; napastnicy: Bartosz Marchewka, Daniel Rumin, Arkadiusz Woźniak.
TESTOWANIbramkarze: Michał Bodys (Piast Gliwice), Konrad Piskorz (FASE Szczecin); obrońcy: Grzegorz Janiszewski (Stal Stalowa Wola), Kacper Michalski (Górnik Zabrze); pomocnicy: Michał Gałecki (Motor Lublin), Karol Noiszewski (Raków Częstochowa), Miłosz Poloczek (Stadion Śląski Chorzów).
JUNIORZY Z AKADEMIIbramkarz: Tomasz Spałek, obrońca: Thomas Skiba; pomocnicy: Łukasz Jedyński, Michał Szymała; napastnik: Patryk Szwedzik.
WRACAJĄ Z WYPOŻYCZEŃ: Konrad Andrzejczak (Rozwój Katowice), Szymon Małecki (Ruch Radzionków).

ODESZLI: Krzysztof Baran, Jakub Wawrzyniak, Wojciech Lisowski, Adrian Łyszczarz, Mariusz Pawełek, Grzegorz Piesio, Tymoteusz Puchacz, Rafał Remisz, Bartosz Śpiączka.
SZTAB SZKOLENIOWY: Rafał Górak (I trener), Dariusz Okoń (II trener), Dawid Szwarga (II trener), Andrzej Bledzewski (trener bramkarzy), Miłosz Drozd (trener przygotowania fizycznego), Paweł Blaut (fizjoterapeuta), Paweł Widenka (fizjoterapeuta), Jakub Kobyłka (kierownik drużyny).

Lato w Katowicach

24.06. – 30.06. – obóz w Rybniku Kamieniu

22.06. – sparing z Zagłębiem Sosnowiec

26.06. – sparing z GKS-em Tychy

29.06. – sparing z Podbeskidziem Bielsko Biała

29.06. – sparing ze Skrą Częstochowa

6.07. – sparing z GKS-em Jastrzębie

10.07. – sparing z Garbarnią Kraków

13.07. – sparing z ROW-em Rybnik

13.07. – sparing z Górnikiem II Zabrze

20.07. – sparing z Rozwojem Katowice

27/28.07. – start sezonu II ligi

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w II liga

 • Rafał Górak: Trzeba cierpliwie uczyć się… cierpliwości

  GieKSa rzutem na taśmę zapewniła sobie zwycięstwo nad przegrywającym mecz za meczem beniaminkiem. Katowiczanie w trzech ostatnich spotkaniach zdobyli 7 punktów...

  mag16 września 2019
 • Cenna wygrana

  Piłkarze GKS-u Katowice pokonali przed własną publicznością Legionovię Legionowo 3:1.

  maw14 września 2019
 • GKS Katowice. Straszyć to mógł Furtok

  Na Bukową zawita dziś (18.00) II-ligowy beniaminek z Legionowa, mający na koncie siedem kolejnych porażek. - Nie może nas to uśpić...

  Maciej Grygierczyk14 września 2019
 • GKS Katowice. Jeszcze kiedyś to docenią

  Z każdym tygodniem jesteśmy jako drużyna mocniejsi, ale piętno na nas odcisnęły zaburzenia w postaci kontuzji - mówi Robert Góralczyk, dyrektor...

  Maciej Grygierczyk13 września 2019
 • GKS Katowice. Talent na bocznicy

  Bartosz Marchewka został przesunięty do A-klasowych rezerw GieKSy.

  Maciej Grygierczyk12 września 2019
 • GieKSa ma stać się gotowa do wygrywania

  Marek Szczerbowski zabrał wczoraj publicznie głos po raz pierwszy w roli prezesa wielosekcyjnego GKS-u Katowice. Jak na byłego dyrektora Stadionu Śląskiego...

  Maciej Grygierczyk11 września 2019
 • Cenny remis GKS-u

  Piłkarze GKS-u Katowice zremisowali wyjazdowe spotkanie ze Stal Rzeszów 1:1.

  maw7 września 2019
 • Grzegorz Goncerz: Wciąż tęsknię za GieKSą

  Rozmowa z Grzegorzem Goncerzem, napastnikiem Stali Rzeszów, która dziś (15.00) zmierzy się z GKS-em Katowice. Przy Bukowej „Gonzo” spędził 9 sezonów...

  Maciej Grygierczyk7 września 2019
 • Dawid Rogalski. Gole prosto z serca

  Dawid Rogalski poprowadził GKS Katowice do pierwszej od ponad roku domowej wygranej. Droga do tego wiodła przez... oddział transplantologii.

  Maciej Grygierczyk5 września 2019