GKS Katowice. Pan Adrian zrobił woltę

Adrian Buchowski najpierw został z GKS-u zwolniony, a wczoraj… zawarł roczny kontrakt z katowickim klubem! Podpisał się też pod szczególnym oświadczeniem.


Czyżby koniec zawirowań w GieKSie? Przypomnijmy: kilka tygodni temu, gdy stało się jasne, że z powodu kryzysu wywołanego pandemią klub nie będzie mógł liczyć na tak hojne wsparcie miasta, jak dotychczas, jego szefowie zdecydowali się na radykalne rozwiązania. Zaproponowali zawodnikom obniżenie kontraktów o około 20 procent.

Do porozumienia jednak nie doszło i… wybuchł skandal. 30 kwietnia w mediach zrobiło się głośno, bo władze klubu rozesłały kilku zawodnikom i trenerowi wypowiedzenia z datą wsteczną.

Wśród nich był też Adrian Buchowski. Zawodnicy nie kryli oburzenia postępowaniem działaczy i deklarowali walkę w sądzie.

Nie wszyscy jednak zdecydowali się na ten krok. Wygląda na to, że przynajmniej Buchowski i GKS dogadali się. Siatkarz podpisał bowiem z klubem nową umowę. „GKS Katowice osiągnął porozumienie z zawodnikiem co do rozliczenia dotychczasowego kontraktu oraz związał się z nim nową umową, która będzie obowiązywała w kolejnym sezonie”.

Buchowski podpisał się też pod wspólnym oświadczeniem, w którym potwierdza, że GKS skutecznie rozwiązał z nim umowę z końcem kwietnia… „Oświadczamy, iż w dniu 19 maja 2020 r. osiągnęliśmy kompromis w zakresie relacji łączącej Pana Adriana Buchowskiego z GKS GieKSa Katowice S.A.

Efektem kompromisu było zawarcie porozumienia dotyczącego dokonanego przez GKS GieKSa Katowice S.A. w dniu 30 kwietnia 2020 r. wypowiedzenia umowy o świadczenie usług sportowych z dnia 1 sierpnia 2019 r. oraz zawarcie nowej umowy obejmującej reprezentowanie przez Pana Adriana Buchowskiego barw klubowych GKS Katowice w sezonie 2020/21.


Czytaj też: Zobowiązania to rzecz święta!


Mając na uwadze pojawiające się w przestrzeni medialnej informacje dotyczące okoliczności towarzyszących wypowiedzeniu umowy o świadczenie usług sportowych z dnia 1 sierpnia 2019 r. łączącej Pana Adriana Buchowskiego z GKS GieKSa Katowice S.A. oświadczamy, iż podmiotowa umowa została rozwiązana w dniu 30 kwietnia 2020 r., a oświadczenia Pana Adriana Buchowskiego, które sugerują inny stan rzeczy, jako że nie znajdują uzasadnienia w faktach, należy uznać za niefortunne, a ich celem nie było wprowadzenie opinii publicznej w błąd” – czytamy w oświadczeniu podpisanym przez siatkarza i prezesa GKS-u Marka Szczerbowskiego.

Buchowski to pierwszy zawodnik, który związał się z katowickim klubem. W poprzednich rozgrywkach wystąpił w 21 meczach, w których rozegrał 50 setów i zdobył 82 punkty.

Na zdjęciu: Adrian Buchowski jako pierwszy doszedł do porozumienia z władzami GieKSy.

Fot. Rafał Rusek/Pressfocus

Komentarze