GKS Katowice. Porażka na koniec

Pewny awansu do pierwszej ligi GKS Katowice uległ na zakończenie rozgrywek Sokołowi Ostróda.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście. Po podaniu Krystiana Sanockiego bramkę otwierającą wynik spotkania zdobył Arkadiusz Woźniak. Na odpowiedź gospodarzy trzeba było czekać do 29 minuty meczu. Wówczas Dawid Wolny uderzeniem z rzutu wolnego doprowadził do wyrównania.

W drugiej połowie również dobry początek zaliczył GKS. Ekipa z Katowic za sprawą doskonałego uderzenia Adriana Błąda w 49 minucie spotkania ponownie wyszła na prowadzenie. Radość z niego trwała do 67 minuty meczu. Wówczas po zamieszaniu w polu karnym do bramki Patryka Królczyka piłkę skierował Adam Dobosz. Sześć minut później wynik meczu ustalił Karol Żwir.

Sokół Ostróda – GKS Katowice 3:2 (1:1)

0:1 – Woźniak, 5 min (asysta Sanocki), 1:1 – Wolny, 29 min, 1:2 – Błąd, 49 min, 2:2 – Dobosz, 67 min, 3:2 – Żwir, 73 min

SOKÓŁ: Niezgoda – Wicki, Dobosz, Brzuzy (77. Rugowski), Żwir, Siemaszko (67. Czajkowski), Zalewski, Więcek (90. Mozler), Maj, Zimmer, Wolny (Okuniewicz). Trener Piotr JACEK.

GKS: Królczyk – Grychtolik, Jędrych, Janiszewski (79. Broda), Pavlas – Kościelniak, Błąd (67. Rogala), Figiel (79. Wojciechowski), Urynowicz (67. Gałecki), Sanocki, Woźniak (46. Szwedzik). Rafał GÓRAK.

Sędziował Karol Iwanowicz (Lublin). Żółte kartki: Dobosz – Pavlas, Urynowicz, Broda.