GKS Katowice. Powrót Rousseauxa?

Tomas Rousseaux, sympatyczny Belg już dobrze zadomowiony w naszej ekstraklasie, powraca do GKS-u Katowice. Ta wiadomość jeszcze nie znalazła oficjalnego potwierdzenia, ale pochodzi z wiarygodnego źródła.


Belg z końcem marca skończy 27 lat i ma już spore doświadczenie, bo ma za sobą grę w Olsztynie, Rzeszowie i teraz z powodzeniem występuje w Ślepsku Malow Suwałki. Rousseaux zaliczył udany sezon 2018/19 w GieKSie” i teraz do niej postanowił powrócić. Na pozycji przyjmującego ma zastąpić Kamila Kwasowskiego, który wybiera się do Stali Nysa.

Z kolei Adrian Buchowski żegna się z Katowicami i obrał kierunek na północ, kraju do Suwałk. Skoro o powrotach mowa to wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują, że do Katowic z Rzeszowa powraca libero Bartosz Mariański.

Nie wszystkie zagadki personalne w GKS-ie Katowice i pewnie działacze prowadzą jeszcze negocjacje. Jednak pewne jest, że za rozegranie będzie odpowiadał duet Micah Ma’a i Jakub Nowosielski. Jan Firlej, nr 1 na tej pozycji, będzie w przyszłym sezonie reprezentował akademików z Olsztyna.


Czytaj jeszcze: Siła rażenia

Natomiast 23-letni Amerykanin jest nową postacią na naszych parkietach i ukończeniu Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles (najlepszy rozgrywający w rozgrywkach NCAA) przeniósł się do Francji, gdzie grał ostatnie 2 lata. Ma’a reprezentował francuskie Stade Poitevin Poitiers, zaś w 2019 r. zadebiutował w reprezentacji USA.

Z kolei Nowosielski ma za sobą debiutancki sezon w ekstralidze i spisywał się na tyle dobrze, że kontrakt z nim przedłużony na kolejny sezon.

Fot. Marcin Bulanda/PressFocus

Komentarze