GKS Katowice. Rozstanie bez dyskusji

Władze katowickiego klubu zakończyły współpracę z trenerem Dariuszem Daszkiewiczem i sześcioma zawodnikami. Zrobili to w kontrowersyjnych okolicznościach.

Komunikat klubu brzmi lakonicznie: „Informujemy, że po zakończeniu sezonu 2019/20 PlusLigi zapadły pierwsze decyzje dotyczące kształtu kadry. Wszystkie zmiany podyktowane są dobrem Klubu oraz koniecznością dostosowania się do obecnych, trudnych warunków funkcjonowania sportu.

Klub postanowił o zakończeniu współpracy z trenerem Dariuszem Daszkiewiczem, a także zawodnikami Emanuelem Kohutem, Maciejem Fijałkiem, Dustinem Wattenem oraz Adrianem Buchowskim. Ponadto informujemy, że z klubem żegnają się Rafał Szymura i Szymon Gregorowicz, których kontrakty wygasają” – czytamy.

Jak wyglądało wręczenie wypowiedzenia zdradził Dustin Watten. Amerykański libero od kilku tygodniu przebywa w swojej ojczyźnie. „Dostałem pozwolenie od prezesa klubu na powrót do domu.

Dustin Watten niegy nie tracił optymizmu i był dobrym duchem GieKSy. Fot. Rafał Rusek/PressFocusssFocus

Dzisiaj rano (czwartek) dostałem zaproszenie na spotkanie w klubie o 15.00 w Katowicach. Oczywiście nie mogłem tam być, więc o 16.00 dostałem oświadczenie klubu, że mój kontrakt na 20-21 został anulowany… Fair Play?” – napisał na Twitterze rozgoryczony siatkarz.


Czytaj jeszcze: Sztuka dyplomacji


Przypomnijmy, że rozmowy w sprawie obniżenia rocznych kontraktów zawodnikom z powodu przedwcześnie zakończonego sezonu trwały w GKS od kilku tygodni. Kością niezgody były też obiecane premie za zajęcie szóstego miejsca po play offie. Tymczasem sezon zakończył się przed ich rozpoczęciem i działacze oczekiwali, że zawodnicy nie będą się o nie upominali.

Zanosi się na to, że w lecie katowiczan czeka seria spraw sądowych. Menedżer zawodników i trenera Jakub Michalski, już zapowiedział, że sprawy tak nie zostawi i będzie dochodził praw swoich klientów na drodze sądowej. Dodajmy, że na taki krok wcześniej zdecydował się też Emanuel Kohut, bo też nie zgadza się z postępowaniem władz klubu.

Szefowie GieKSy teraz zamierzają się skupić na budowie zespołu na nowy sezon.

Na zdjęciu: Dariusz Daszkiewicz już nie jest szkoleniowcem siatkarskiej GieKSy. Fot. Łukasz Laskowski/PressFocus

Komentarze