GKS Katowice. Sparingi wygrywają…

W jedynym przed startem sezonu sparingu GieKSa rozgromiła przy Bukowej imiennika z Jastrzębia 5:1, a w piątek pokonała innego I-ligowca, tyle że tego z Opola.

Bramki jeszcze przed przerwą zdobyli obrońcy: Arkadiusz Jędrych i Grzegorz Rogala. Kibice w Katowicach życzyliby sobie, by tak samo było w meczach o stawkę, a te na razie w tej rundzie zupełnie drużynie nie wychodzą, bo w słabym stylu przegrała dwukrotnie w Krakowie: najpierw pucharowo z Garbarnią (0:1), a następnie II-ligowo z Hutnikiem (2:3).

Piątkowy sparing z Odrą odbył się bez udziału publiczności, a goście, którzy zmagania na zapleczu ekstraklasy zaczęli od domowej porażki (0:4) z ŁKS-em, nie chcieli nawet publikować pełnego składu. W ich szeregach zadebiutował Dawid Kort, zakontraktowany w tym tygodniu 25-letni pomocnik mający na koncie blisko 80 występów w ekstraklasie, który ostatnio bronił barw innego I-ligowca, Miedzi Legnica.

W ten weekend Odra nie gra o punkty, bo jej mecz ze Stomilem Olsztyn został przełożony przez rywali wskutek powołań do kadr narodowych. GieKSie zaś w 2. kolejce II ligi przypadła pauza; za 8 dni podejmie Lecha II Poznań.

GKS Katowice – Odra Opole 2:0 (2:0)

1:0 – Jędrych, 15 min, 2:0 – Rogala, 40 min

GKS: Mrozek – Wojciechowski, Jędrych, Dejmek, Rogala – Jaroszek, Stefanowicz – Kiebzak, Błąd, Sanocki – Kozłowski; [II połowa:] Frankowski – Grychtolik, Janiszewski, Kołodziejski, Pavlas – Gałecki, Urynowicz – Woźniak, Kościelniak, Szwedzik – Kurbiel. Trener Rafał GÓRAK.