GKS Katowice. Syndrom złota

Hokeiści GKS-u Katowice po 52 latach sięgnęli po mistrzostwo kraju i radości było co niemiara. Trzon zespołu chcemy zachować i korekty, pewnie będą w grupie obcokrajowców – tak deklarowali działacz GKS-u tuż po zakończeniu sezonu.


Jednak od słów do czynów droga daleka, bowiem zespół opanował syndrom złota. Hokeiści, mający kontrakty chcą je rozwiązać, by… podpisać nowe na lepszych warunkach. – Zagrać w Lidze Mistrzów to niezwykle fajne wydarzenie – z tym stwierdzeniem zwróciliśmy do Patryka Wronki przed inauguracją MŚ w Tychach.

– Nie wiem czy zostanę w GKS-ie, bo rozmowy są trudne i pewnie będą jeszcze trwały i być może osiągniemy porozumienie – usłyszeliśmy w odpowiedzi.

Wronka wygrał klasyfikację kanadyjską w sezonie zasadniczym – 58 pkt. (22 gole+36 asysty), a i w play offie odgrywał czołową rolę. Tercet Wronka – Grzegorz Pasiut – Bartosz Fraszko był postrachem ligowych bramkarzy. Trudno się dziwić, że wychowanek „Szarotek” otrzymał kilka intratnych ofert m.in. z ekstraligi słowackiej i Comarch Cracovii.

W tym tygodniu – wedle naszych informacji – kilka spraw personalnych w GKS-ie powinno się wyjaśnić. Czy również kwestia przynależności klubowej Wronki? O tym jednak nie jesteśmy przekonani.


Fot. Krzysztof Porębski/PressFocus

Komentarze