GKS Katowice wygrywa w Toruniu

Zawodnicy z Katowic mają już zapewniony awans do fazy Play Off, jednak podeszli oni do tego meczu bardzo poważnie. GieKSa przegrała niedawno z Energą 0:3 i jej hokeiści pałali chęcią zrewanżowania się za ten fatalny wynik.

Zawodnicy GKS-u otworzyli wynik już w pierwszej minucie i mimo że gospodarze przed przerwą wyrównali, to drużyna Toma Coolena prezentowała się z bardzo dobrej strony i po drugiej tercji prowadziła już 3:1. Trzecią odsłonę meczu GKS także wygrał różnicą dwóch goli, tym razem 3:1.

Tauron KH GKS-u Katowice zagrał świetny mecz, a warto odnotować, że w składzie gości pojawił się debiutujący Fin Jesse Jyrkkio.

KH Energa Toruń – Tauron KH GKS Katowice 2:6 (1:1, 0:2, 1:3)

Bramki: 0:1 Martin Cakajik (1), 1:1 Robert Karczocha (14), 1:2 Patryk Wronka (31), 1:3 Marek Strzyżowski (38), 1:4 Patryk Wronka (44), 1:5 Jesse Jyrkkio (50), 2:5 Siemion Garszyn (53), 2:6 Maciej Urbanowicz (55)

Kary: Energa – 8 minut; GKS – 12 minut. Widzów 2300.