GKS Katowice wygrywa ze Stocznią Szczecin i kończy sezon na 11. miejscu

W pierwszym meczu katowiczanie wygrali na wyjeździe 3:2. Dzisiejsze spotkanie miało szczególny wymiar, bowiem po raz ostatni w karierze na boisku pojawił się kapitan GKS-u, Dominik Witczak. 35-letni atakujący miło będzie wspominał ten mecz, choć wiele w nim nie pograł.

Doświadczony siatkarz nie musiał się jednak martwić o dyspozycję swoich młodszych kolegów, bowiem ci w hali w Szopienicach zagrali bardzo dobrze. W pierwszym secie katowiczanie zdominowali rywali blokiem, choć zwycięstwo w tej partii zapewnili sobie dopiero w końcówce. Drugi set był już bardziej wyrównany, ale przy stanie 7:5 katowiczanie wrzucili wyższy bieg i zdobyli cztery punkty z rzędu. Goście ze Szczecina nie mogli zatrzymać śląskiej drużyny.

W trzecim secie ekipa Piotra Gruszki kontynuowała skuteczną grę w ataku i nie pozwoliła rywalom na zbyt wiele. GKS zakończył ten sezon pewnym zwycięstwem i dzięki temu zajął 11. miejsce w tej edycji PlusLigi.

GKS Katowice – Stocznia Szczecin 3:0 (25:20, 25:18, 25:18)

GKS Katowice: Komenda, Kapelus, Kohut, Butryn, Sobański, Krulicki, Mariański (libero) oraz Witczak.

Stocznia Szczecin: Tervaportti, Ruciak, Duff, Malinowski, Menzel, Garwyszewski, Mihułka (libero) oraz Murek, Kowalski, Jaskuła (libero), Kluth, Kacperkiewicz.