Zobacz
Do góry

GKS Katowice. Z Zabrza na Bukową

Transferowa ofensywa II-ligowca z Katowic trwa w najlepsze. GKS ogłosił pozyskanie Kacpra Michalskiego i Marcina Urynowicza.

W poprzednim sezonie obaj byli zawodnikami Górnika Zabrze, ale z tą różnicą, że Urynowicz wiosnę spędził na wypożyczeniu do Odry Opole.
Michalski podpisał z GieKSą dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia. – Ma dopiero 19 lat, a już występował w ekstraklasie (11 meczów – przyp. red.) – zaznaczył dyrektor sportowy GKS-u, Robert Góralczyk, który liczy, iż rywalizacja Michalskiego z Kacprem Tabisiem i Zbigniewem Wojciechowskim o miejsce na prawej obronie będzie bardzo ciekawa.

Nowy zawodnik katowickiego klubu jest wychowankiem Impulsu Wawrów, skąd trafił do Akademii Piłkarskiej Pogoni Szczecin, gdzie spędził trzy sezony, a 18 czerwca 2017 zadebiutował w III-ligowych rezerwach tego klubu. Od wiosny 2018 roku bronił już barw Górnika, grając najpierw w drugim, a następie pierwszym zespole. W minionym sezonie zaliczył w sumie 21 występów i jednego gola. Grał również w reprezentacji do lat 19.

GKS Katowice. Wspólny mianownik transferowy

Urynowicz jest z kolei 23-letnim napastnikiem i podpisał przy Bukowej roczną umowę, w której zawarto opcję przedłużenia. Wychowanek Trampkarza 22 Biskupice przez Gwarek Zabrze trafił do Górnika, będąc jego zawodnikiem od 2015 roku. W tym okresie zagrał w 32 ekstraklasowych meczach i zdobył 4 bramki. – To doświadczony gracz – komplementuje dyrektor Góralczyk. – Będąc juniorem strzelał sporo goli, ale w seniorach swego potencjału dotąd nie potwierdził. Choć jest typowym napastnikiem, to my jego największe atuty dostrzegamy na pozycji ofensywnego pomocnika.

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze