GKS Katowice. Znów łowią w błękicie

 

Kurbiel w lutym skończy 24 lata i od 1,5 sezonu jest zawodnikiem Błękitnych Stargard. W ich barwach rozegrał 45 meczów w II lidze i strzelił 11 goli. 7 z nich – minionej jesieni, a do tego dorobku dorzucił jeszcze 2 trafienia w starciach z I-ligowcami (Sandecja Nowy Sącz, Stal Mielec) w ramach Pucharu Polski.

Ma na koncie 3 spotkania w ekstraklasie (sezon 2015/16) jako gracz Lecha Poznań. Stamtąd przeniósł się do Pogoni Siedlce, następnie – Olimpii Elbląg, aż wreszcie latem 2018 wylądował w Stargardzie. Z Błękitnymi wiąże go jeszcze umowa, w której nie ma zapisanej kwoty odstępnego, dlatego niezbędne jest porozumienie między klubami w sprawie sumy transferu definitywnego.

W Katowicach Kurbiel miałby rywalizować o miejsce w ataku z podstawową „dziewiątką” GieKSy, Dawidem Rogalskim (8 goli jesienią) oraz 18-letnim Patrykiem Szwedzikiem. Byłby to drugi zawodnik od chwili spadku do II ligi, który trafił na Bukową ze Stargardu.

Przed sezonem z Błękitnych „wyłowiony” został Grzegorz Rogala. Lewy obrońca od razu wywalczył sobie miejsce w wyjściowym składzie, rozkręcał się, czego najlepszym dowodem jest fakt, że w 20 jesiennych meczach nie opuścił ani minuty.

 

Na zdjęciu: Piotr Kurbiel w swojej karierze grał w kilku klubach. Tu prezentuje koszulkę Pogoni Siedlce.

Komentarze