GKS Tychy bierze częstochowian pod lupę

W drugiej lidze robi prawdziwą furorę, a teraz tyszanie sprawdzą dwóch z jej liderów. Bramkarz Łukasz Krzczuk i napastnik Damian Nowak ze Skry Częstochowa mają wziąć udział w dzisiejszym wyjazdowym sparingu GKS-u z MFK Frydek-Mistek (12.00).

Jest formalnie… zawodnikiem GKS-u

II-ligowiec z Częstochowy jesień zakończył w środku tabeli, dzięki serii siedmiu meczów bez porażki i straconego gola, do czego Nowak i Krzczuk walnie się przyczynili. Ten pierwszy zdobył 6 bramek, ten drugi pozostaje niepokonany od ponad 650 minut.

Najistotniejsze, że 21-letni golkiper jest formalnie… zawodnikiem GKS-u. Tyszanin od półtora roku występuje w Skrze na zasadzie wypożyczenia. Debiut przy Edukacji 7 ma jeszcze przed sobą.

Czuje motywację

– W wieku 16 lat znalazłem się w kadrze drużyny rezerw GKS-u. Brałem też udział w treningach pierwszego zespołu. Trafiłem do niego na stałe po półroczu spędzonym w rezerwach. To działo się za trenera Tomasza Hajty. Dotąd tylko dwa razy byłem w meczowej „osiemnastce”. Usiadłem na ławce w spotkaniu z Dolcanem Ząbki oraz Kotwicą Kołobrzeg – już na nowym stadionie, w drugiej lidze.

Potem byłem wypożyczany do Legionowa i Skry, w kontrakcie z którą została zawarta opcja powrotu do GKS-u zimą. To, czy wrócę, zostawiam już trenerom czy zarządowi. Bardzo ważne jest to, że mam stały kontakt z trenerem bramkarzy GKS-u Tomaszem Rogalą. Czuję jego wsparcie i mam świadomość, że interesuje się moją osobą. To motywujące – stwierdził Krzczuk.

Wyprawia cuda

Tyszanie mają w kadrze dwóch doświadczonych bramkarzy. Pewnym punktem zespołu jest Konrad Jałocha, jego zmiennikiem pozostaje Słowak Marek Igaz. Wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem dla każdej ze stron byłoby, gdyby Krzczuk dokończył sezon w Częstochowie, bo wielkich szans na wygranie rywalizacji w GKS-ie by nie miał. – Konrad Jałocha wyprawia cuda. Trzyma tę „klatę”. Oby jak najdłużej! – przyznał jakiś czas temu na naszych łamach 21-letni bramkarz Skry.

Prócz niego i Damiana Nowaka, sztab szkoleniowy przetestować ma jeszcze kilku innych kandydatów do gry w tyskim zespole. Awizowany jest przyjazd Oskara Gizińskiego, 20-letniego napastnika lub pomocnika Oskara Gizińskiego z IV-ligowych Karkonoszy Jelenia Góra.

W styczniu ciężka praca

Dzisiejszy sparing we Frydku-Mistku rozpocznie się o godz. 12.00. GKS będzie trenował jeszcze przez tydzień. Na urlopy drużyna rozjedzie się 15 grudnia.

– Po okresie roztrenowania zawodnicy otrzymają dwa tygodnie wolnego. Każdy z nich będzie realizował indywidualne rozpiski treningowe przygotowane przez sztab szkoleniowy. Następnie wracamy do zajęć 15 stycznia – pierwszy trening, badania i ciężka praca – mówi Tomasz Wolak, asystent trenera Ryszarda Tarasiewicza.

Na zdjęciu: Damian Nowak minionej jesieni strzelił w II lidze 6 goli, teraz otrzyma szansę od tyskiego GKS-u.

Uwaga, Czytelnicy!

Z powodu trudności organizacyjnych jednego z dystrybutorów prasy dziennik „Sport” nie we wszystkich dotychczasowych punktach sprzedaży będzie dostępny. Za kłopoty – mamy nadzieję, że przejściowe – naszych Czytelników przepraszamy.

Gdzie można kupić „Sport”?

„Sport” w niezmienionym nakładzie będzie dostępny w dobrze rozwiniętej sieci sprzedaży Kolportera i Garmondu, w salonikach prasowych, między innymi na dworcach i stacjach benzynowych, w dużych centrach handlowych i sklepach.