GKS Tychy. Kontrakty i… rozstania

Bartłomiej Pociecha, 29-letni niezwykle waleczny i ceniony obrońca, związał się nową, 2-letnią umową z GKS-em Tychy.


Wychowanek KTH Krynica zaliczył już 7 sezon w klubie i zdobył z nim 4 mistrzowskie tytuły oraz po 3 Superpuchary oraz Puchary Polski. Pociecha słynie z silnego uderzenia i dla GKS-u dobył już 70 goli.

Na pozostanie w Tychach zdecydował się również 33-letni defensor Marek Biro, który przybył do drużyny w trakcie minionego sezonu. Słowak prezentował się na lodzie solidnie i w rezultacie otrzymał propozycję kolejnego kontraktu i z niej skorzystał.

Peter Novajovsky oraz Patryk Kogut w przyszłym sezonie nie będą już reprezentowali tegorocznego brązowego medalistę, GKS Tychy. 31-letni słowacki defensor z GKS-em zdobył 2 tytuły mistrzowskie, ale po tym sezonie postanowił poszukać miejsca pracy bliżej domu i wraca do ojczyzny. Natomiast 29-letni Kogut, wychowanej Naprzodu Janów, z GKS-em zdobył 4 złote medale. Przez kilka sezonów występował jako napastnik, ale ostatnio przydzielono mu rolę obrońcy. Jednak w ostatnim czasie grał niewiele, bo nie mógł się przebić przez koalicję obcokrajowców, którzy zostali zatrudnieni w drużynie.

– Już po zakończeniu sezonu wiedziałem, że będę musiał zmienić drużynę. – Na razie się rozglądam i pewnie znajdę drużynę z ekstraligi. Nie zamierzam kończyć gry w tym wieku. Coś fajnego się skończyło i, mam nadzieję, coś nowego się zaczyna.


Na zdjęciu: Bartłomiej Pociecha dalej będzie kontynuował swoją karierę w Tychach.

Fot. Łukasz Sobala/PressFocus

Komentarze