GKS Tychy. Malec i Kozina z premierowymi trafieniami

Piłkarze Artura Derbina, którzy przygotowują się do sezonu w Ustroniu pokonali w meczu kontrolnym drugoligową Garbarnię Kraków.

Tyszanie w starciu z Garbarnią byli stroną przeważającą. Dość szybko, bo w 9 minucie, do siatki trafił Tomas Malec, dla którego był to debiutancki gol w barwach GKS-u Tychy. Ściągając Malca do Tychów pokładano duże nadzieje, że ofensywa zespołu będzie o wiele mocniejsza, niż w sezonie minionym. Tomas Malec to były król strzelców słowackiej ekstraklasy.

Po przerwie Marcin Kozina podwyższył wynik na 2:0. 20-letni pomocnik, który grał ostatnio w trzecioligowym LKS-ie Goczałkowice huknął z dystansu nie dając bramkarzowi Garbarni żadnych szans na skuteczną interwencję.

Wynik meczu ustalił Dawid Malik pokonując niedoświadczonego 17-letniego Artura Sipa.

Pierwszoligowiec z Tychów w Ustroniu pozostanie do soboty. Na zakończenie bardzo pracowitego zgrupowania GKS zagra kolejny sparing, tym razem z zespołem Slezsky FC Opava.

GKS Tychy – Garbarnia Kraków 2:1 (1:0)

1:0 – Malec, 9 min, 2:0 – Kozina, 54 min, 2:1 – Malik, 63 min

GKS Tychy (I połowa): Dana – Połap, Sołowiej, Szymura, Wołkowicz – Staniucha, Steblecki, Paprzycki, Grzeszczyk, K. Piątek – Malec.
(II połowa) Sip – Mańka, Nedić, Zarębski, Stefaniak – Machowski (73. Orliński), J. Piątek, Żytek, Pawlusiński (73. Misztal), Biel – Kozina.