GKS Tychy. Patryk Wronka wzmocnił mistrza

Mam kilka ciekawych propozycji, zarówno z kraju, jak i zagranicy – wyjawił na naszych łamach reprezentant kraju, Patryk Wronka, który powrócił po roku wojaży poza granicami naszego kraju.


Nie było wielką tajemnicą, że o bramkostrzelnego napastnika starały się śląskie kluby: GKS Katowice oraz GKS Tychy, ale miał również oferty z czołowych klubów francuskich. Jednak propozycja mistrza kraju z Tychów okazała się najbardziej intratna i właśnie ją zaakceptował.

Poprzedni sezon 24-letni wychowanek Podhala Nowy Targ spędził najpierw w Belfast Giants, gdzie wystąpił w 24 spotkaniach i zdobył 8 pkt (4 gole+4 asysty). Zaliczył również 6 występów w Lidze Mistrzów, w której zapisał na swoje konto 3 pkt (2+1). Następnie, 20 grudnia minionego roku, przeniósł się do francuskiego Gap, gdzie rozegrał 16 spotkań 8 pkt (5+3). Pod koniec sezonu zasadniczego doznał kontuzji kolana i musiał pauzować. Powrócił do gry w ćwierćfinałach z Rouen, ale jego drużyna przegrała serię 0-4. Na początku marca powrócił do kraju i w swoim mieszkaniu w Katowicach odbył kwarantannę. Transfer Wronki to hit, ale także poważne wzmocnienie siły uderzeniowej mistrzów Polski, którzy w październiku mają wystąpił Hokejowej Lidze Mistrzów.

Na tym nie kończą wzmocnienia zespołu. Do GKS-u, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, dołączył czeski obrońca Ladislaw Havlik, który miał udany sezon w Lotosie PKH Automatyka Gdańsk. 28-letni defensor jest postacią dobrze znaną w Tychach, bowiem w sezonie 2013/14 wywalczył z GKS-em wicemistrzostwo kraju. W minionym sezonie w 42 meczach zdobył 27 pkt (11+16); powinien wypełnić lukę po odejściu swojego rodaka Michaela Kolarza.

Przypomnijmy, że wcześniej klub przedłużył o rok umowy z 21-letnim wychowankiem, obrońcą Olafem Bizackim i 22-letni napastnikiem Mateuszem Gościńskim, a swoje pierwsze zawodowe kontrakty podpisało czterech nastolatków, wychowanków tyskiego klubu: Mateusz Ubowski, Kacper Gruźla, Jan Krzyżek i Oliwier Kasperek.

Komentarze