GKS Tychy. Pracowite urlopy

 

Teoretycznie piłkarze GKS-u Tychy mają urlopy do 15 stycznia. Praktycznie jednak większość zawodników jest już „w pracy”.

– Na wtorkowym treningu drużyny rezerw pojawiło się 8 piłkarzy z kadry pierwszej drużyny – mówi asystent trenera Ryszarda Tarasiewicza Tomasz Wolak. – To była nasza „młodzieżówka”, ale także ci bardziej doświadczeni zawodnicy są już w treningu, bo od 27 grudnia wszyscy realizują indywidualnie rozpisany dla każdego cykl zajęć.

Niektórzy z dala od Tychów, ale Ken Kallaste, Marcin Biernat czy Maciek Mańka są na miejscu i korzystają z urządzeń, które mamy w klubie. Spotykamy się więc na co dzień. Tak samo z Łukaszem Grzeszczykiem. Po zabiegu z początku grudnia nie ma już w jego przypadku ani śladu i na pewno 15 stycznia nasz kapitan rozpocznie zajęcia z całym zespołem. Natomiast Bartosz Szeliga jest na etapie rehabilitacji.

Misztal w kadrze

Na temat transferów póki co w GKS-ie nikt głośno nie mówi. Dzisiaj do Tychów w trakcie urlopu ma wpaść Ryszard Tarasiewicz i to może być sygnał do konkretów, bo informacja, że do kadry włączony został 16-letni pomocnik z drużyny juniorów Marcin Misztal, transferowym hitem trudno nazwać.

Na finiszu są natomiast sprawy organizacyjne zimowych sparingów i zgrupowania w Grodzisku Wielkopolskim.

Zaczną od badań

– 15 stycznia spotkamy się rano w Szpitalu Miejskim w Tychach i po badaniach zawodnicy udadzą się na pierwszy wspólny trening – dodaje Tomasz Wolak. – Następnego dnia będziemy mieć na boisku badania wydolnościowe. Po nich rozpoczniemy przygotowania, których ważnymi etapami sprawdzającymi będą mecze sparingowe.

„Generalka” na Słowacji i w Tychach

Na pierwszy ogień pójdzie 14 zespół czeskiej ekstraklasy Slezsky FC Opawa, z którym tyszanie zagrają 25 stycznia na wyjeździe. Na obcych boiskach GKS Tychy zmierzą się także z sześcioma kolejnymi przeciwnikami, z których najtrudniejszy wydaje się być MSK Żilina. Wicelider słowackiej ekstraklasy, na swojej stronie internetowej zapowiada spotkanie zaplanowane na 8 lutego o godzinie 14.00 na głównej płycie swojego stadionu jako „generalka” i nic dziwnego, bo tydzień później startuje Fortuna Liga.

Tyska „generalka” będzie natomiast 22 lutego, bo tego dnia podopieczni Ryszarda Tarasiewicza na swoim boisku rozegrają ostatni zimowy sprawdzian z Górnikiem Łęczna, a tydzień później w pierwszej kolejce rundy wiosennej gościć będą Sandecję Nowy Sącz.

Komentarze