GKS Tychy. Rodzina się powiększa!

Tyska hokejowa rodzina się rośnie w siłę! Trener Andrej Gusow, twórca dwóch mistrzowskich tytułów, kilka dni temu został ojcem dorodnego syna. Dwaj czołowi zawodnicy: obrońca i kapitan zespołu Michał Kotlorz oraz napastnik Filip Komorski czekają na narodziny swoich księżniczek. Ot, to zapowiedź kolejnego udanego sezonu – tak mówią pół żartem, pół serio w tyskiej ekipie, która z początkiem tygodnia rozpoczęła drugą część przygotowań do sezonu. A on zacznie od mocnego uderzenia, bowiem dwoma spotkaniami na własnym lodzie w Lidze Mistrzów: z Djurgarden Sztokholm (30 sierpnia) oraz z Adler Mannheim (1 września). Występy w tych elitarnych rozgrywkach oraz obrona tytułu mistrzowskiego – to najważniejsze zadania jakie stoją przed hokeistami GKS-u Tychy. Jednak najważniejsza, że nasza tyska hokejowa rodzina się powiększa, bo to nie tylko powód do dumy i również bodziec do pracy nie tylko w najbliższym czasie, ale w trakcie całego sezonu – mówią dumnie w Tychach.

Ani grama

Po 5. tygodniach leniuchowania kadra, z japońskim obrońcą Denisem Akimotą, ale bez pozostałych obcokrajowców rozpoczęła przygotowania do inauguracyjnego meczu z Djurgarden w Lidze Mistrzów.

– Jakiego leniuchowania? – uśmiecha się i lekko się irytuje II trener GKS-u, [Krzysztof Majkowski]. – Pierwsze spotkanie po urlopach zaczęliśmy stania na wadze. I mogę tylko zdradzić, że wszyscy, łącznie z kadrą szkoleniową, nie przybrali na wadze. A mamy wszystko skrzętnie zapisane, bo przed urlopami zaliczyliśmy również wagę. Tak więc nikt z nas nie leniuchował, lecz czynnie wypoczywał i ten tydzień traktujemy jako wprowadzający do intensywnych zajęć. Trenujemy na razie na sucho, ale w przyszłym tygodniu zaczynamy zajęcia na lodzie w Jastrzębiu.

Stadion Zimowy, jeden z najnowocześniejszych obiektów w kraju, znów przechodzi modernizację. Tym razem remontowany jest dach, zainstalowano nowe ledowe oświetlenie oraz 27 lipca przedstawiciele fińskiej firmy mają zainstalować nowe bandy. Lodowisko będzie miało najwyższy znak jakości!

Zrównoważona kadra

Na razie mistrzowie kraju trenują bez trenera Gusowa, któremu dano tydzień wolnego, by ochłonął po narodzinach syna oraz obcokrajowców Johna Murraya, Akeksa Szczechury, Michalea Cichego, nowego nabytku Mike’a Szamtuli, Aleksandra Jeronawa, Gleba Klimenki oraz Aleksieja Jafimienki. Do mistrzowskiej kadry zostali dokooptowani obiecujący juniorzy: Jakub Maciejewski, Oliwier Kasperek, Mateusz Ubowski, Kacper Gruźla i Jan Krzyżek. W sierpniu już po przyjeździe wspomnianych obcokrajowców kadra będzie liczyła 32. osoby i w takim składzie będzie się przygotowywała do inauguracyjnego meczu w Lidze Mistrzów.

– Nie przypuszczam, by do kadry w sierpniu jeszcze ktoś dołączył – dodaje trener Majkowski. – Wydaje się, że została ona odpowiednio zbilansowana, zaś w trakcie sezonu okaże się czy potrzebuje jeszcze uzupełnień. Zresztą, takie uzupełnień dokonuje się, z reguły, na koniec stycznia przed play offami.

Po udanym sezonie Tomas Sykora odszedł do zespołu z DEL-u Fischtown Pinguins Bremerhaven, Andrij Michnow znalazł zatrudnienie na Białorusi, zaś Kamil Górny powrócił do macierzystego JKH GKS Jastrzębie. Zmiany są niewielkie, bo przecież doszedł wspomniany Akimoto, Szmatula oraz zdolna młodzież z zespołu juniorów MOSM-u Tychy.
Hokeiści mecze kontrolne zaczynają z Jastrzębiami z Prostejowa (8 i 23.8.) i w połowie sierpnia wyjadą do Zwolenia na tradycyjny turniej im. Pavla Zabojnika.

– Pięć meczów kontrolnych z silnymi rywalami pozwoli nam się przygotować do inauguracyjnych meczów w Lidze Mistrzów – uważa II trener GKS-u. – Wszyscy cieszymy się z nowej pucharowej przygody, bo przecież wszyscy zdobywamy nowe doświadczenia. W poprzednim sezonie zdobyliśmy pierwsze punkty i teraz będziemy walczyć o kolejne.

Zespół GKS-u Tychy jest stabilny i znów będzie należał do faworytów ligowych zmagań. A sezon zapowiada się niezwykle ciekawie, a to stwierdzamy na podstawie dotychczasowych ruchów transferowych.

 

Na zdjęciu: Przed Adrejem Gusowem (w garniturze) oraz hokeistami GKS-u i znów ciekawie zapowiadający się sezon.

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze