GKT Gliwice. Mocne argumenty mistrza

GTK Gliwice stracił wielki talent. Aleksander Wiśniewski zdecydował się kontynuować karierę w Śląsku Wrocław.


19-latek jest wychowankiem Biofarmu Basket Suchy Las. Dwa ostatnie sezony spędził w GTK Gliwice. W nim zadebiutował w ekstraklasie. W minionych rozgrywkach zdobywał średnio w meczu 4,2 punktu oraz miał 1,5 zbiórki i 2,1 asysty. W sumie wystąpił w 29 spotkaniach. Ma za sobą także sukcesy młodzieżowe . W 2021 roku złoty medal mistrzostw Polski juniorów starszych i tytuł MVP turnieju, a niedawno brązowy medal rozgrywek U-19. Fachowcy wróżą mu dużą karierę. W przyszłości widzą w nim podstawowego rozgrywającego reprezentacji Polski.

Szefowie GTK liczyli, że uda im się zatrzymać utalentowanego nastolatka. Nic z tego. Ten wybrał występy w mistrzu Polski z Wrocławia. Podpisał 3-letnią umowę.

– Powodem, dla którego zdecydowałem się na Śląsk, jest możliwość grania i trenowania z najlepszymi. Liczę również na pokazanie się na europejskich parkietach. Mam nadzieję, że powtórzymy sukces sprzed kilku tygodni i będziemy walczyli o najwyższe cele w Europie – powiedział Aleksander Wiśniewski na oficjalnej stronie zespołu.

Działacze Śląska pochwalili się też przedłużeniem kontraktu z Ivanem Ramljakiem. Chorwat był kluczową postacią w walce o mistrzostwo kraju. Był wręcz niezastąpiony w defensywie, powstrzymując kluczowych graczy rywali.
Ramlajak w Śląsku gra od 2020 roku. Dwa razy był już wybierany przez trenerów Energa Basket Ligi najlepszym zawodnikiem w obronie. W minionym sezonie zdobywał średnio 8,8 punktu i miał 7,1 zbiórki i 2,3 asysty w meczu.

Dodajmy, że ważne umowy ze Śląskiem mają jeszcze: Jakub Karolak, Justin Bibbs, Michał Gabiński, Szymon Tomczak, Kacper Gordon oraz Aleksander Dziewa.


Fot. Tomasz Kudala/PressFocus