Gladiatory: siedem nominacji dla NMC Górnika

 

Mimo wcześniejszego finału rozgrywek męskiej PGNiG Superligi – przerwano je na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej i bez rozegrania rundy finałowej oraz spadkowej – jej organizatorzy postanowili, po raz czwarty, przyznać tytuły Gladiatorów.

 

Aż 18-osobowa kapituła złożona głównie z dziennikarzy i ekspertów telewizyjnych – miejsca dla przedstawiciela „Sportu” w niej nie znaleziono – wybrała nominowanych w 9 kategoriach. Do dziesiątej – enigmatycznie nazwanej Wyborem Sezonu – zostali wytypowani zawodnicy, którzy najczęściej wygrywali tytuł gracza kolejki i zdobyli w nich najwięcej głosów…

Siedem nominacji uzyskali piłkarze trzeciej drużyny ligi NMC Górnika Zabrze, w tym aż trzy Szymon Sićko. Wicekról strzelców (120 goli) powalczy o nagrodę w najbardziej prestiżowej kategorii Zawodnika Sezonu, obok trzech zawodników mistrza kraju PGE Vive Kielce (Niemiec Andreas Wolff, Hiszpan Alex Dujszebajew, Arkadiusz Moryto) oraz Hiszpana Niko Mindeghii z Orlen Wisły Płock.

Sićko ma szansę na nagrodę także jako boczny rozgrywający i odkrycie (zawodnicy do lat 23). W tej ostatniej kategorii zwycięży ktoś z trójki zabrzańsko-opolskiej, bo rywalami Sićki są Szymon Działakiewicz i Maciej Zarzycki z Gwardii Opole.

Przedstawiciele „gangu Kuptela” (5. miejsce w lidze) otrzymali jeszcze dwie nominacje – Patryk Mauer dla skrzydłowego i Maciej Zieniewicz do Wyboru Sezonu. Tym razem w gronie wyróżnionych zabrakło nagradzanych poprzednio trenera gwardzistów Rafała Kuptela (2 Gladiatory z rzędu) oraz bramkarza Adama Malchera (aż 3).

Z zabrzan w tym sezonie na uznanie zasłużyli także Martin Galia (bramkarz), Adrian Kondratiuk (środkowy rozgrywający) i Bartłomiej Tomczak (skrzydłowy). Z kolei trener górników Marcin Lijewski za rywali ma hiszpańskiego Tadżyka Tałanta Dujszebajewa z PGE Vive i Hiszpana Xaviera Sabate z Orlen Wisły.

W sumie najwięcej nominacji przypadło kielczanom, bo aż 11, a 8 wicemistrzom z Płocka.

Zwycięzców wybiorą sami zawodnicy i sztaby trenerskie z zastrzeżeniem, że nie mogą głosować na siebie oraz na kolegów z drużyny. Jedynie w kategorii Wybór Sezonu zwycięzcę wskażą kibice, głosując na stronie superligi i mamy go poznać 15 kwietnia. Kiedy pozostałych – nie wiadomo…

 

Fot. Marcin Bulanda/PressFocus