Głowa Pekharta

Legia wygrywa ze Stalą. Kolejnego gola głową zdobył Tomas Pekhart.

Stal zaskoczyła wicelidera agresywną i ofensywną grą i gdyby w końcówce I połowy Adam Ratajczyk miał lepiej nastawiony celownik, to mielczanie na przerwę schodziliby z jednobramkową przewagą. Młody piłkarz skiksował jednak przy świetnym dośrodkowaniu Krystiana Getingera.

Z kolei zaraz po przerwie szanse mieli Rauno Sappinen oraz ponownie Ratajczyk, ale do siatki trafił niezawodny w ostatnim czasie w zespole z Warszawy Tomas Pekhart. Czeski wieżowiec trafił głową po świetnym dośrodkowaniu Ernesta Muci. Potem widzieliśmy świetne interwencje bramkarzy po strzałach Pawła Wszołka z jednej i Piotra Wlazły oraz Sappinena z drugiej strony. Zresztą Dominik Hładun w niedzielę w niejednej sytuacji ratował skórę kolegom. W końcówce meczu rezultat ustalił Filip Mladenović. Przy golu Serba asystował młody Igor Strzałek.

Legia Warszawa – Stal Mielec 2:0 (0:0)

1:0 – Pekhart, 49 min (głową, asysta Muci), 2:0 – Mladenović, 85 min (asysta Strzałek)

LEGIA: Hładun – Nawrocki, Jędrzejczyk, Ribeiro – Wszołek, Slisz, Kapustka (78. Strzałek), Muci (84. Pich), Mladenović – Pekhart, Rosołek (57. Sokołowski). Trener Kosta RUNJAIĆ.

STAL: Mrozek – Hiszpański (87. Wolski), Kruk, Matras, Kasperkiewicz, Getinger (87. Gerbowski) – Ratajczyk (57. Mak), Vallejo, Wlazło (87. Domański), Hinokio – Sappinen (83. Lebedyński). Trener Adam MAJEWSKI.

Sędziował Damian Kos (Wejherowo). Żółta kartka: Kapustka (38. faul).