„Gojo” superstar

Trener gospodarzy Jarosław Skrobacz przy ustalaniu wyjściowej jedenastki nie mógł uwzględnić Farida Alego, który w środę rozchorował się i w dniu meczu z Odrą nie był w pełni sił. Zaskoczeniem było ustawienie jastrzębian, ponieważ od niepamiętnych czasów zagrali dwójką napastników od pierwszej minuty. Jak się później okazało, był to bardzo dobry pomysł sztabu szkoleniowego gospodarzy, bo duet napastnik Kamil Adamek – Jakub Wróbel napsuł sporo krwi defensorom Odry.

Gospodarze fatalnie jednak rozpoczęli to spotkanie, bo już w 3 minucie zagapili się i Szymon Skrzypczak nie zmarnował sytuacji sam na sam z debiutującym w bramce Jastrzębia Hubertem Gostomskim. Podopieczni trenera Jarosława Skrobacza nie spuścili jednak głów, tylko zakasali rękawy i ze zdwojoną energią natarli na przeciwnika. Wyrównał kapitalnym strzałem głową najlepszy tego dnia w ekipie gospodarzy Dawid Gojny, którego znakomicie obsłużył z rzutu rożnego Damian Tront. „Gojo” potem asystował przy trafieniu Jakuba Wróbla, który popisał się efektownym „szczupakiem”. Cała akcja GKS-u była godna kamery filmowej. Gojny asystował również przy golu Kamila Jadacha, który de facto „zamknął mecz”.

Zagraliśmy słabe spotkanie, nie ma sensu opowiadać sobie bajek – skwitował występ swojej drużyny trener Odry, Mariusz Rumak. W znacznie lepszym nastroju był szkoleniowiec jastrzębian, Jarosław Skrobacz, chociaż żałował, że rozmiary zwycięstwa jego zespołu mogły być bardziej okazałe. – Kamil Adamek miał dzisiaj źle nastawiony celownik, bo nie dołożył żadnej bramki, chociaż miał kilka okazji.

GKS 1962 Jastrzębie – Odra Opole 3:1 (2:1)

0:1 – Skrzypczak, 3 min, 1:1 – Gojny, 18 min (głową), 2:1 – J. Wróbel, 35 min (głową), 3:1 – Jadach, 75 min.

GKS 1962: Gostomski – Kulawiak, Wolniewicz, Szymura, Gojny – Jadach, Spychała, Tront, K. Gancarczyk (56. Skórecki) – K. Adamek (84. Mazurkiewicz, J. Wróbel (66. Jaroszek). Trener Jarosław SKROBACZ.

ODRA: Krysiak – Mikinić, Baranowski, Szota, Brusiło – Błanik (63. Rybicki), Czyżycki, Niziołek, Janus – Skrzypczak (67. Bonecki), Ivan martin (46. Urynowicz). Trener Mariusz RUMAK.

Sędziował Sebastian Krasny (Kraków). Widzów: 2361. Żółte kartki: Tront, Szymura – Szota, Bonecki, Mikinić, Baranowski.
Piłkarz meczu Dawid GOJNY.

 

Na zdjęciu: Dawid Gojny (z prawej) był w sobotnim meczu katem opolskiej Odry.

P.S. Szeroka relacja z meczu GKS Jastrzębie – Odra Opole w poniedziałkowym wydaniu „Sportu”. Poza tym wypowiedzi trenerów obu zespołów – Jarosława Skrobacza i Mariusza Rumaka oraz wywiad z bohaterem wieczoru, Dawidem Gojnym.

 

Komentarze