„Górale” bez Zajaca

W Niecieczy podopieczni Krzysztofa Brede zmierzą się ze spadkowiczem z ekstraklasy, Bruk-Betem Termalicą, z którym zagrają zresztą o ligowe punkty bardzo szybko, bo już w drugiej kolejce I-ligowej rywalizacji. Tymczasem wczoraj pojawiła się kolejna informacja o odejściu z bielskiego obozu.

Klub nie przedłuży wygasającego z 30 czerwca kontraktu z Richardem Zajacem. Słowaka śmiało można nazwać legendą Podbeskidzia. W latach 2010-15 był on podstawowym bramkarzem ekipy spod Klimczoka, rozgrywając w barwach tego klubu 134 spotkania, z czego 86 w ekstraklasie. Po zakończeniu sportowej kariery, w 2015 roku, „Riczi” został trenerem bramkarzy w bielskim klubie i na tym stanowisku pracował przez trzy pełne sezony, u pięciu różnych szkoleniowców. Na chwilę obecną nie wiadomo, kto zastąpi Zajaca na stanowisku opiekuna bielskich golkiperów.

Warto przy tej okazji przypomnieć, że Krzysztof Brede współpracował w zakresie szkolenia bramkarzy w swoim poprzednim klubie, czyli Chojniczance, z Pawłem Skibą. Trener ten pozostał jednak w sztabie szkoleniowym drużyny z Chojnic, którą w nowym sezonie poprowadzi Przemysław Cecherz. Skiba pochodzi z miasta zespołu, który w poprzednim sezonie zajął trzecie miejsce w rozgrywkach I ligi i raczej jest mało prawdopodobne, aby chciał przenieść się do Bielska-Białej.

Komentarze