Górniczki z Bytomia w złocie

Tenisistki KS Górnik Bytom Derksen zdobyły złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski rozgrywanych w hali MOSiR Zielona Góra. W czwartkowym finale pokonały BKT Advantage Bielsko Biała 4:1.


Finał był prawdziwym popisem siły zawodniczek z Bytomia, bowiem już na otwarcie w dwóch pojedynkach singlowych nie straciły nawet seta. Tegoroczna mistrzyni kraju Magdalena Fręch pokonała Maję Chwalińską 6:3, 6:4, a Weronika Falkowska – Terezę Smitkovą 7:6 (7-2), 6:2. Trzeci punkt dla Górnika zdobyła Marcelina Podlińska, po wygranej z Patrycją Niewiadomską 6:1, 6:0. Po tym nieco nadziei w serca bielszczanek w starciu z Rozalią Gruszczyńską wlała Linda Noskova (6:3, 6:2), ale w pierwszym deblu Falkowska i Fręch postawiły pieczęć na tytule, nie dając szans Chwalińskiej i Smitkovej 6:2, 6:0.

Mężczyźni rywalizowali w Bytomiu, gdzie gospodarze – David Poljak, Wojciech Marek, Karol Krawczyński i Martyn Pawelski – sięgnęli po brąz. – To był trudny dzień, bo na naszych kortach w Bytomiu o brąz grała męska drużyna, a cały czas byłem w kontakcie z naszą ekipą w Zielonej Górze. I co chwilę się dowiadywałem o wyniki dziewczyn w finale. No i obydwa mecze zwycięskie dla nas, więc można powiedzieć, że tegoroczna Barbórka będzie udana – cieszył się z dwóch medali Dariusz Łukaszewski, dyrektor Górnika i zarazem wiceprezes Polskiego Związku Tenisa ds. Sportowych.

Tytuł wywalczył AZS Poznań, nieoczekiwanie detronizując w finale mistrza z dwóch poprzednich lat UKS Beskidy Ustroń, w którym występowali doświadczeni Grzegorz Panfil, Mateusz Kowalczyk i Paweł Ciaś. Poznaniacy w składzie Maciej Rajski, Piotr Matuszewski, Yann Wójcik i Dominik Nazaruk wygrali 4:2.Kobiety – Zielona Góra. Finał: KS Górnik Bytom Derksen – BKT Advantage Bielsko Biała A 4:1; o 3. miejsce: CKT Grodzisk Mazowiecki – AZS Poznań 5:1; dalsza kolejność DMP: 5. Park Tenisowy Olimpia Poznań i KKS Olsza Kraków 7. BKT Advantage B i TG Sokół Zgierz.

Mężczyźni – Bytom. Finał: AZS Poznań – UKS Beskidy Ustroń 4:2; o 3. miejsce: KS Górnik 1 Bytom Derksen – Fundacja Szczeciński Klub Promasters 4:0; dalsza kolejność DMP: 5. WKS Grunwald Poznań i BKT Advantage Bielsko-Biała, 7. Górnik 2 i Park Tenisowy Olimpia Poznań.


Fot. Facebook.com/ksgornikbytom

Komentarze