Górnik Bytom na nowego sponsora

Gliwicka agencja pracy tymczasowej Derksen wsparła bytomskich tenisistów w drużynowych mistrzostwach Polski.


Zawody odbędą się od 1 do 3 grudnia w dwóch miejscach: panie rywalizować będą w Zielonej Górze, a panowie na kortach Górnika Bytom. W obu turniejach rozgrywanych systemem pucharowym weźmie udział po 8 zespołów.

Tenisistki i tenisiści z Bytomia będą jednymi z faworytów obu turniejów – rok temu zdobyli srebrny (kobiety) i brązowy (mężczyźni) medal, a teraz wystąpią pod nową nazwą Górnik Bytom Derksen.

– Dzięki wsparciu sponsora łatwiej było nam skompletować dosyć mocne składy, choć pewnie trudno będzie awansować do obydwu finałów. Inni także wystawiają dobrych tenisistów, co z perspektywy Polskiego Związku Tenisa musi cieszyć, bo oznacza, że konkurencja jest bardzo silna – mówi dyrektor Górnika i zarazem wiceprezes PZT, Dariusz Łukaszewski. – Wpływa na to także rywalizacja o miano Klub Roku, nagradzana finansowo, oraz fakt, że PZT pokrywa koszty zakwaterowania czterech zawodników i trenera z każdego klubu.

W 2019 roku Derksen kooperował już przy okazji otwartych MP w Gliwicach, teraz rozpoczyna nowy rozdział – w Bytomiu. – Szukamy różnych możliwości zareklamowania się. Tenis jest moją pasją, więc jeżeli mamy to robić poprzez sport, to jest to naturalna platforma – przekonuje dyrektor zarządzająca Derksen Polska, Magdalena Mierzwińska. – Nie wyznaczamy celów drużynom, ale oczywiście liczymy na jak najlepsze wyniki.

– Chcemy zdobyć dwa medale, wtedy zadowolimy sponsora – uśmiecha się Łukaszewski.

W zespole żeńskim z Bytomia wystąpi indywidualna mistrzyni Polski Magdalena Fręch, a także wypożyczona z klubu z Radomia Weronika Falkowska oraz Magdalena Hędrzak, Marcelina Podlińska i mistrzyni kraju juniorek, Rozalia Gruszczyńska.

– Dziewczyny są rozstawione z numerem 1, ale bardzo silny zespół wystawia CKT Grodzisk Mazowiecki Kozerki, który pozyskał trzy czołowe polskie tenisistki: Anastazję Szoszynę, Martynę Kubkę i Paulę Kanię-Choduń. Z kolei w Advantage Bielsko-Biała – oprócz Mai Chwalińskiej – zagra m.in. Czeszka Tereza Smitkova, 5 lat temu notowana na 57. miejscu listy WTA – informuje Łukaszewski.

Rakietą nr 1 w męskim zespole Górnika będzie wypożyczony Czech David Poljak, a obok niego wystąpią Wojciech Marek, Karol Krawczyński, Mikołaj Lorens oraz świeży nabytek Górnika, 17-letni Martyn Pawelski.

Dwa ostatnie tytuły wśród mężczyzn zdobyły Beskidy Ustroń, w składzie z byłymi tenisistami Górnika, Grzegorzem Panfilem i Mateuszem Kowalczykiem; mistrzynie sprzed roku wśród kobiet – z klubu Promasters Szczecin – tym razem nie przystąpią do rywalizacji.


Narodowe w Bytomiu 2021-22

Derksen ma być też jednym z partnerów otwartych Narodowych Mistrzostw Polski w przyszłym roku. Po świetnie zorganizowanym w lipcu czempionacie na kortach Górnika zarząd Polskiego Związku Tenisa zatwierdził już, że odbędą się w Bytomiu dwie kolejne edycje, w latach 2021-22.


Fot. Facebook/ksgornikbytom