Górnik gromi!

W pierwszych dwóch kwadransach meczu zabrzan z Jagą działo się tyle, że spokojnie można by obdzielić kilka ligowych gier. Zaraz na początku do siatki trafił niezawodny w starciach z białostocczanami Igor Angulo, ósma bramka w 7 meczu i gospodarze mogli grać swoje. Goście za wszelką cenę dążyli do wyrównania, ale w bramce „górników” bez zarzutu spisywał się Martin Chudy. Po strzale Andreja Kadleca pomogła mu też poprzeczka. W 22 minucie, po niepotrzebnym faulu Przemysława Wiśniewskiego na Bartoszu Bidzie w rogu pola karnego, sędzia Bartosz Frankowski wskazał na karnego. Do jedenastki podszedł najlepszy snajper Jagiellonii Jesus Jimaz, ale przestrzelił, posyłając piłkę obok słupka. Potem szanse na podwyższenie wyniku mieli Jesus Jimenz i ponownie Angulo, ale Grzegorz Sandomierski wyszedł z wszystkiego obronną ręką.

Po przerwie bramkę na 2:0 zdobył równie skuteczny, jak Angulo jesienią Jesus Jimenez. Z najbliższej odległości trafia do siatki i zdobywa gola numer 8 w tym sezonie. Goście mogli wyrównać w 68 minucie, bo drugi raz wykonywali karnego. Tym razem do jedenastki podszedł Taras Romanczuk. Uderzył celnie, ale Martin Chudy bronił dzisiejszego wieczoru wszystko. Nogą odbił piłkę i po raz kolejny uratował swój zespół! Goście kończyli mecz w dziesiątkę, bo czerwoną kartkę w końcówce zobaczył Andrej Kadlec. W końcówce rezultat spotkania ustalił Angulo, zdobywając swojego 9 gola w tym sezonie.

Górnik Zabrze – Jagiellonia Białystok 3:0 (1:0)

1:0 – Angulo (4.), 2:0 – Jimenez (59.), 3:0 – Angulo (86.)

Górnik Zabrze: Chudý – Janża, Bochniewicz, Wiśniewski, Sekulić – Bainović (56. Ściślak), Matuszek, Jimenez, Zapolnik (80. Manneh) – L. Wolsztyński (70. Matras), Angulo.

Jagiellonia Białystok: Sandomierski – Guilherme, Kwiecień (46. Runje), Arsenić, A. Kadlec – Pospisil, Imaz, Romanczuk, Camára (82. Toporkiewicz) – Přikryl (71. Savković), Bida.

Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń). Widzów: 10 025.

Żółte kartki: Boris Sekulić, Kamil Zapolnik, Mateusz Matras – Bartosz Kwiecień, Tomasz Przikryl, Andrej Kadlec. Czerwona kartka: Kadlec (83.).