Górnik nie leci na obóz!

Wszystko wywrócone do góry nogami! Zabrzanie nie rozegrali dzisiaj meczu sparingowego z FC Red Bull Salzburg. Nie wylecą też jutro na zimowy obóz do Larnaki. Wszystko pokrzyżował koronawirus.


Dzisiaj w godzinach porannych, oficjalna strona Górnika Zabrze poinformowała: „W piątek – przed planowanym meczem z Red Bull Salzburg i wyjazdem na zgrupowanie – piłkarze, członkowie sztabu szkoleniowego i pracownicy klubu mający styczność z kadrą pierwszego zespołu, przeszli kolejne testy na obecność COVID-19. W kilku przypadkach badanie przyniosło wynik pozytywny. W związku z powyższym dzisiejszy mecz kontrolny z mistrzem Austrii został odwołany. Dalsze decyzje dotyczące planu przygotowań do rundy wiosennej, zostaną podjęte w przeciągu najbliższych kilkunastu godzin w oparciu o wyniki kolejnej serii badań”.

Po południu doszła kolejna zła wiadomość. Po kilku godzinach dyskusji działacze i sztab szkoleniowy postanowili, że nie będzie wylotu na obóz na Cypr do Larnaki, gdzie od niedzieli „górnicy” mieli przebywać, trenować i grać. W planach był m.in. sparing z Crveną Zvezdą Belgrad
– Uznaliśmy, że ryzyko wylotu tam jest za duże. Szczególnie w kontekście lockdownu na Cyprze, gdzie od niedzieli wprowadzony jest tam stan wyjątkowy z powodu COVID-19. Jest niebezpieczeństwo, że coś nieprzewidzianego wydarzy się za tydzień i będziemy mieli gigantyczny problem z powrotem do domu. W tej sytuacji zdecydowaliśmy, że zostajemy i trenujemy na miejscu – tłumaczy „Sportowi” Dariusz Czernik, prezes Górnika.


Fot: gornikzabrze.pl