Górnik przegrywa i traci pozycję lidera

Zawalona końcówka I połowy zdecydowała o tym, że zabrzanie przegrali 0:2 z Zagłębiem w Lubinie i stracili pozycję lidera ekstraklasy.

„Górnicy” dobrze zaczęli, mając przewagę i kreując bramkowe sytuacje. Brakowało jednak kropki nad i” czyli gola. „Miedziowi” się bronili, a kiedy nadarzyła się okazja, to kontratakowali. O rezultacie spotkania zdecydowała końcówka pierwszej połowy. Najpierw do siatki trafił – dość szczęśliwie – Sasza Żivec. Słoweniec łatwo ograł Przemysława Wiśniewskiego i trafił w słupek, ale piłka szczęśliwie dla niego odbiła się od Martina Chudego i powoli wturlała do siaki. Zaraz potem gola na 2:0 strzelił Patryk Szczysz, wykańczając świetne prostopadłe podanie Łukasza Poręby. W drugiej połowie zabrzanie stali się zdobyć kontaktową bramkę, atakowali, ale jak było w pierwszej części, bez efektu. W tej sytuacji skończyło się na pierwszej w tym sezonie porażce zespołu prowadzonego przez Marcina Brosza. Porażka jest tym bardziej bolesna, bo Górnik nie jest już liderem ekstraklasy. Spośród trzech drużyn z 13 punktami na koncie po 6 kolejkach – Raków, Górnik, Zagłębie – najlepszą różnicę bramek mają częstochowianie i to oni przewodzą teraz ligowej stawce. (zich)

Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze 2:0 (2:0)

1:0 – Chudy (sam.) , 39 min, 2:0 – Szysz, 45 min

Sędziował: Jarosław Przybył. Żółta kartka: Sirk – Manneh.