Górnik w Lidze Europejskiej

Dzień rozpoczęcia przygotowań do sezonu zbiegł się z informacją o zakwalifikowaniu się zabrzan do europejskich pucharów.


Po tym jak Łomża Industria Kielce oraz Orlen Wisła Płock znalazły się w Lidze Mistrzów, można było sądzić, że w Lidze Europejskiej wystąpią trzy polskie kluby i wczoraj to zostało potwierdzone. Azoty Puławy i MMTS Kwidzyn znalazły się w 2. rundzie eliminacji, więc do fazy grupowej z udziałem 24 drużyn wystarczy im wygranie jednego dwumeczu, z kolei Górnik będzie musiał się przebijać od 1. rundy.

Rywalami zespołu Marcina Lijewskiego mogą być: IK Savehof (Szwecja), GC Amicitia Zurich (Szwajcaria), Rebi Balonmano Cuenca (Hiszpania), Trimo Trebnje (Słowenia), HC Eurofram Pelister 2 (Macedonia), CS Minaur Baia Mare (Rumunia), Drammen HK (Norwegia), Aguas Santas Milaneza (Portugalia), Dobrogea Sud Constanta (Rumunia), TBV Lemgo Lippe (Niemcy), Chambery Savoie MB HB (Francja), Bjerringbro-Silkebord (Dania), BM Logona La Rioja (Hiszpania), FTC (Węgry), AHC Potaissa Turda (Rumunia), IFK Kristianstad (Swecja), ALPLA HC Hard (Austria), Kolstad Handball (Norwegia) i HC Cocks (Finlandia).

Losowanie par odbędzie się 19 lipca o 11.00 w Wiedniu, pierwsze mecze 27 lub 28 sierpnia, a rewanże 3 lub 4 września.
Zabrzanie i puławianie zagrają w pucharach drugi raz z rzędu. Od tych pierwszych przed rokiem lepszy okazał się norweski Arendal, a ci drudzy ulegli niemieckiemu Fuechse Berlin. Kwidzyn z kolei wraca do pucharów po 12 latach.


Fot. Marcin Bulanda/PressFocus