Górnik wraca. Puchar Polski odwołany!

Związek Piłki Ręcznej w Polsce – ze względu na bezpieczeństwo i zdrowie zawodników – odwołał turniej finałowy PGNiG Pucharu Polski mężczyzn w Lublinie. Powodem jest pozytywny wynik na COVID -19 u jednego z zawodników, który miał kontakt z tymi, którzy dziś mieli zagrać w finałach PGNiG Pucharu Polski w Lublinie.


W półfinałach mieli zmierzyć się Górnik Zabrze z Łomżą Vive Kielce i Orlen Wisła Płock z Azotami Puławy.

– Mamy jeden przypadek zachorowania, ale nie możemy i nie chcemy nikogo narażać. Zdrowie i bezpieczeństwo zawodników jest absolutnym priorytetem – stąd podjęliśmy trudną, ale konieczną decyzję i zdecydowaliśmy o odwołaniu rozgrywek. Ta decyzja została skonsultowana z Centralnym Ośrodkiem Medycyny Sportowej – głosi oświadczenie na stronie zprp.pl.

U żadnego z zawodników, którzy dziś i jutro mieli zagrać w PGNiG Pucharze Polski nie stwierdzono koronawirusa.

26 września w Warszawie zakończyło się zgrupowanie kadry A i B. Do zakażenia COVID 19 najprawdopodobniej nie doszło na zgrupowaniu. Jeden z zawodników źle poczuł się kilka dni po jego zakończeniu. Wynik testu u zawodnika, który był zakwaterowany razem z zakażonym, jest negatywny. Badania zostały wykonane wczoraj, wynik testu został podany dziś.


Fot. Rafal Rusek / PressFocus