Górnik Zabrze. Chcą wygrać kolejny mecz

W Zabrzu mobilizacja przed meczem z Wartą Poznań. Na kolejny występ liczy też Michał Rostkowski.


– Te ostatnie tygodnie przepracowaliśmy bardzo ciężko. Do tego doszedł mecz kontrolny z Zagłębiem Lubin. Teraz już myślimy jednak o spotkaniu z Wartą. Z tygodnia na tydzień przygotowujemy się do kolejnego spotkania, będziemy chcieli pokazywać na co na stać i walczyć o trzy punkty – zapowiada Michał Rostkowski.

W ostatnim czasie 20-latek przebojem wywalczył sobie miejsce w górniczym zespole. Od pierwszej minuty zagrał w meczu z Zagłębiem Lubin i Rakowem Częstochowa. W poniedziałek z Wartą też ma szanse, bo za kartki pauzuje Grek Giannis Masouras.

– Na każdą drużynę trzeba patrzeć w ten sposób, że jest wymagająca, tak też jest w przypadku naszego poniedziałkowego rywala. Będziemy na nich uważać, mamy jednak swoje dobre strony, które będziemy chcieli wykorzystać – podkreśla Rostkowski.

Początek meczu Górnik – Warta w poniedziałek o godz. 12.30. Przypomnijmy, o czym pisaliśmy wcześniej, że zabrzanie w tym meczu zagrają w specjalnych strojach, które stylistyką nawiązują do tych, w których „górnicy” debiutowali w ekstraklasie przed 65 laty, w marcu 1956 roku. Górnik przygotował limitowaną serię 200 takich koszulek, które będą do sprzedaży.


Fot. Łukasz Sobala/Pressfocus

Komentarze