Górnik Zabrze. Jimenez ma solidne wsparcie

Czołowy strzelec ekstraklasy Jesus Jimenez może liczyć na wsparcie swojej partnerki Rocio Sanabrii.


Górnik pozyskał 27-letniego Jesusa Jimenza latem 2018 roku z trzecioligowego klubu CF Talavera de la Reina. Mało kto już pamięta, ale na początku, choć cały czas grał w wyjściowym składzie, to nie przekonywał. Dostawał szansę od Marcina Brosza, ale nie brylował. Wszystko zaczęło się zmieniać pod koniec 2018 roku, kiedy to zaczął trafiać do siatki rywala zarówno w meczach Pucharu Polski, jak i w ekstraklasie. Jesień 2018 zakończył z aż pięcioma asystami na koncie.

Jak tłumaczył nam wtedy [Szymon Matuszek], ta metamorfoza związana była z przyjazdem jego dziewczyny. Kapitan Górnika mówił nam wtedy. – Na początku wieszano na nim psy. Teraz należy go docenić. Odnalazł się w naszej rzeczywistości. Przyjechała jego dziewczyna, może przez to czuł się lepiej, bo wiadomo, pierwszy raz jest za granicą.

Bliska mu osoba pomaga mu w aklimatyzacji, w lepszym przystosowaniu się. Może gdzieś to – jej przyjazd – zbiegł się z dobrymi występami Jesusa u nas. My tylko możemy się z tego cieszyć. Na treningach pokazywał, że potrafi. Gorzej było z meczami pucharowymi i ligowymi. W końcówce jednak zaczął mocno pomagać – tłumaczył nam w grudniu 2018 roku Matuszek.

26-letnia Rocio Sanabria to nietuzinkowa osoba. W telewizyjnym odcinku „Kobiety Ekstraklasy” przedstawił ją właśnie TVP Sport. Z Jesusem Jimenezem poznali się w liceum jako 17-latkowie. Trzy lata później byli już parą.

Rocio jest po studiach farmaceutycznych. Ma spore doświadczenie zawodowe, bo pracowała w aptece, uczyła tańca, a teraz zaczęła zdalne studia na Uniwersytecie w Madrycie jeżeli chodzi o nauczanie wczesnoszkolne. Jej pasją, jak mówi, są jednak książki. Na Instagramie prowadzi swojego bloga, gdzie je ocenia. Robi nie tylko to, bo sama również pisze.

Na razie jeszcze nic nie wydała, ale zabiera się do tego ambitnego celu. Tutaj podpowiedź dla Hiszpanki, być może będzie można skorzystać z rad kolegi z zespołu Jesusa, a chodzi o Martina Chudego, który przecież na swoim koncie ma już kilka książek! Rocio Sanabria, jak mówi, lubuje się w stylu fantasy.


Czytaj jeszcze: Styl Górnika do poprawy

Oboje, podobnie jak wcześniej Igor Angulo ze swoją partnerką Argi Romana, mieszkają w Gliwicach. Wiele ich z Jesusem łączy, ale i… dzieli. Rocio jest kibicem Realu Madryt, jej chłopak z kolei dopinguje lokalnego rywala „Królewskich” Atletico Madryt. Marzeniem Jimeneza jest zresztą zagrać w barwach „Los Colchoneros”. Rocio Sanabria jest pod wrażeniem organizacji polskiej ligi, a także nowoczesnych stadionów. Chodzi nie tylko na mecz rozgrywane w Zabrzu, ale była też na meczach Górnika w Krakowie czy nawet Gdańsku.

Jak fani z Zabrza dopinguje Jesusa Jimenza w bieżących rozgrywkach, gdzie z 8 bramkami na koncie walczy o tytuł króla strzelców ekstraklasy. Hiszpan, przesunięty w tym sezonie przez trenera Brosza do ataku potrafi strzelać. Udowodnił to choćby we wspomnianym wcześniej klubie CF Talavera, w którym w sezonie 2016/17 zdobył aż 26 goli. W ekstraklasie jego rekord to 12 bramek z poprzedniego sezonu. Kto wie czy jeszcze tej jesieni nie zostanie pobity?


Na zdjęciu: Rocio Sanabria to partnerka napastnika Górnika Jesusa Jimenza.

Fot. gornikzabrze.pl