Górnik Zabrze. Kanonada!

Sporo emocji i sporo bramek w starciu Górnika z Wisłą Płock. Zabrzanie dwa razy przegrywali, ale w drugiej połowie odwrócili losy spotkania i po dobrym meczu wygrali aż 4:2.

„Górnicy” zaczęli mecz z Wisłą Płock, jakby myślami byli jeszcze na boisku w Niecieczy, gdzie przed tygodniem przestój w II połowie kosztował ich cenne punkty. Z Wisłą z Płocka, która w bieżących rozgrywkach jeszcze nie wygrała na wyjeździe szybko stracili bramkę. Po błędzie Przemysława Wiśniewskiego do siatki trafił aktywny Rafał Wolski. Na szczęście dla „górników” straty szybko udało się odrobić, stało się tak dzięki dobrze grającemu Lukasowi Podolskiemu. „Poldi”, który po raz drugi w bieżących rozgrywkach zagrał w wyjściowym zestawieniu, świetnie zagrał do Piotra Krawczyka, który nie zmarnował okazji. Do przerwy gola mógł jeszcze zdobyć Krzysztof Kubica, ale piłka po jego uderzeniu zza pola karnego wylądowała na słupku.

Druga połowa to znowu słaby początek „górników”, którzy w 57 minucie ponownie przegrywali. Stało się tak po interwencji VAR i faulu Roberta Dadoka w polu karnym na Dominiku Furmanie. Jedenastkę pewnie wykorzystał Wolski. Gospodarze dopingowani przez 7 tys. kibiców rzucili się do odrabiania strat i w końcu „swojego” gola zdobył Jimenez. Gra w drugiej połowie była ostra, było sporo przerw, a prowadzącemu spotkanie Tomaszowi Musiałowi nie brakowało pracy.

W 78 minucie kolejne ataki zabrzan przyniosły im upragnione prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się rezerwowy dzisiaj Bartosz Nowak. Kilka minut później już 4:2 dla gospodarzy! Tym razem na listę strzelców wpisał się młodzieżowiec Krzysztof Kubica, który wykorzystał świetne podanie Jimeneza.

Górnik Zabrze – Wisła Płock 4:2 (1:1)

0:1 – Wolski, 20 min, 1:1 – Krawczyk, 23 min, 1:2 – Wolski, 57 min (rzut karny), 2:2 – Jimenz, 67 min, 3:2 – Nowak 78 min, 4:2 – Kubica, 83 min.

Górnik: Sandomierski – Wiśniewski, Janicki, Gryszkiewicz – Dadok (90+7. Pawłowski), Kubica (90+5. Wojtuszek), Manneh (90+7. Mvondo), Janża (90+5. Cholewiak) – Podolski, Krawczyk (74. Nowak), Jimenez. Trener Jan URBAN.

Wisła P.: Kamiński – Rzeźniczak, Lagator (46. Krywociuk), Michalski – Gerbowski (66. Błachewicz) , Furman, Rasak, Wolski, Tomasik (66. Vallo) – Warchoł, Sekulski. Trener Maciej BARTOSZEK

Sędziował: Tomasz Musiał (Kraków). Żółte kartki: Podolski, Kubica – Gerbowski, Sekulski, Rzeźniczak.