Górnik Zabrze. Kto będzie najlepszy?

W Zabrzu trwa rywalizacja o to, kto będzie najlepszym strzelcem i najlepszy w klasyfikacji kanadyjskiej.


Na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek najlepszymi strzelcami Górnika jest dwójka Krzysztof Kubica – Lukas Podolski. Obaj zawodnicy mają na swoim koncie po 9 trafień, a te ostatnie zdobywali w wygranym spotkaniu z Górnikiem Łęczna (4:2) w ostatnią niedzielę. „Poldi” swojego bilansu już nie poprawi. W starciu ze zdegradowanym już do I ligi zespołem zobaczył żółtą kartkę i ze Śląskiem we Wrocławiu będzie pauzował.

To szansa dla 21-letniego Kubicy, który w ostatnim czasie zadziwia formą i bramkostrzelnością. W trzech ostatnich spotkaniach zdobył aż 4 bramki, wszystkie oczywiście po uderzeniach głową! W tym elemencie nie ma sobie w ekstraklasie równych. W ogóle z 9 strzelonych goli aż osiem zdobył w ten sposób! Tak po prawdzie, to na swoim koncie powinien mieć już kilkanaście bramek, ale kilka „odebrał” mu VAR.

Kubica ma też szansę w tym sezonie na to, żeby być także najskuteczniejszym młodzieżowcem w lidze. Póki co na koncie ma tyle samo bramek, co inny zawodnik z Górnego Śląska, wychowanek Szombierek Bytom i świeżo upieczony mistrz Polski z Lechem Jakub Kamiński.

Co do Górnika, to walka toczy się też o to, kto będzie najbardziej wartościowym graczem w punktacji kanadyjskiej, gdzie liczą się i bramki i asysty. Na razie na jej czele Bartosz Nowak z 14 punktami, za 8 zdobytych goli i 6 asyst. Akurat w ostatnim spotkaniu doświadczony pomocnik nie zachwycił i został przez trenera Jana Urbana zmieniony w przerwie.

Ciekawe, jak będzie teraz w sobotę we Wrocławiu? Tuż za Nowakiem z 13 pkt. na koncie Podolski, a zaraz potem Kubica – 12 pkt. Tutaj także będzie ciekawie, jak ta indywidualna klasyfikacja się poukłada. Na koniec nie można nie wspomnieć o Jesusie Jimenezie.

Hiszpan, choć nie ma go z Górnikiem od początku drugiej części rozgrywek, to z 8 bramkami na koncie i 12 pkt. w klasyfikacji kanadyjskiej też jest w czołówce. Ten nietuzinkowy gracz pokazuje się teraz z równie dobrej strony za Oceanem w Toronto FC w lidze MLS, gdzie w 12 grach na swoim koncie ma już 7 goli i asystę. Pod względem liczb w amerykańskiej lidze także należy do najlepszych.


Na zdjęciu: Krzysztof Kubica ma się z czego cieszyć.

Fot. Rafał Rusek/PressFocus


Tomasiewicz dogadany?

Z informacji dobiegających z mieleckiego klubu wynika, że bliski przedłużenia kontraktu ze Stalą Mielec jest Grzegorz Tomasiewicz. Pochodzący z Jaworzna pomocnik łączony jest/był z możliwą grą w Górniku Zabrze.