Górnik Zabrze ma trzy punkty za mecz z Piastem!

Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN uznała odwołanie Górnika w sprawie kary trzech ujemnych punktów za spotkanie z Piastem Gliwice – poinformował na Twitterze prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Górnik Zabrze został ukarany za zachowanie kibiców w meczu 26. kolejki Ekstraklasy z Piastem Gliwice przerwanym przy stanie 1-0 na korzyść Piasta. Mecz został zweryfikowany jako walkower 0-3 na niekorzyść Piasta, a Górnik dodatkowo został ukarany trzema ujemnymi punktami.

Dwa dni po wydarzeniach ze stadionu w Gliwicach Komisja Ligi nałożyła na oba kluby kary. Mecz co prawda został zweryfikowany jako walkower na korzyść drużyny gości, ale jednocześnie trzy punkty zostały odjęte Górnikowi.

Ponadto odebrano mu trzy punkty, wymierzono zakaz wyjazdowy dla kibiców na sześć najbliższych meczów oraz dwa kolejne w Gliwicach i karę finansową w wysokości 40 tysięcy złotych.

Dodatkowo ci kibice, którzy znajdowali się w sektorze gości podczas derbów, otrzymali zakaz wejścia na trzy najbliższe domowe spotkania na Arenie Zabrze.

8 marca Górnik złożył odwołanie od całości kary, ale ich starania na niewiele się zdały. Najwyższa Komisja Odwoławcza oddaliła odwołanie klubu z ulicy Roosevelta, choć nie wszystkie kary były prawomocne.