Górnik Zabrze. Porażka w końcówce

Podopieczni Jana Urbana przegrali sparingowe spotkanie z Arką Gdynia 1:2. O wyniku zadecydował rzut karny w 90 minucie spotkania.

Piąty tego lata sparing Górnika miał być pierwszą okazją do gry dla nowego nabytku zabrzan – Lukasa Podolskiego. 130-krotny reprezentant Niemiec w niedziele dołączył do zespołu. Jak się okazało nie był to wystarczający czas aby Podolski pojawił się na murawie. Na pewno by się na nim przydał, szczególnie że ofensywa Górnika była bezradna wobec podopiecznych Dariusza Marca.

Górnicy gola zdobyli w 67 minucie spotkania. Problem w tym, że autorem trafienia nie był zawodnik z Zabrza, a jeden z defensorów Arki – Haris Memić. Stracony gol napędził ekipę z Gdyni. Niewiele ponad 10 minut później do siatki Pawła Sokoła piłkę skierował Adam Danch, a w 90 minucie ta sztuka udała się również Marcusowi Viniciusowi, który skutecznie wyegzekwował rzut karny.

Górnik Zabrze – Arka Gdynia 1:2 (0:0)

Bramki: Memić (67, samobójcza) – Danch (78), Vinicius (90, karny)

Sędziował: Szymon Lizak (Poznań).

Górnik: Bielica (46. Sokół) – Pawłowski (61. Baidoo), Paluszek, Kubica (46. Dadok), Evangelou, Wojtuszek – Dziedzic (75. Ściślak), Hajda, Hrosu – Kiklaisz (46. Krawczyk), Korbecki (46. Bainović). Trener Jan URBAN.

Arka: Kajzer (46. Molenda) – Sasin, Marcjanik, Dobrotka (46. Hiszpański), Memić – Kasperkiewicz, Danch (80. Chojnowski), Bednarski (46. Vinicius), Siemaszko (46. Skóra) – Wilczyński (46. Żebrowski), Gordillo (80. Wolsztyński). Trener Dariusz MARZEC

żółta kartka: Hajda.