Górnik Zabrze. Sparingi na pożegnanie

 

Piłkarze Górnika Zabrze dzisiaj (sobota, 25 stycznia) kończą zgrupowanie na Cyprze. W ostatnim dniu czekają ich dwa mecze sparingowe – pierwszym przeciwnikiem będzie czeski zespół FK Teplice oraz rumuńska drużyna AFK Csikszereda Miercurea Ciuc.

W ciągu 10 dni pobytu w Ayia Napie zawodnicy 14-krotnego mistrza Polski pracowali bardzo solidnie, a sztab szkoleniowy zabrzan wobec żadnego ze swoich podopiecznych nie stosował taryfy ulgowej. Dziennie piłkarze z Roosevelta trenowali dwa razy, doskonaląc wdrażane wcześniej schematy taktyczne.

Mijający tydzień upłynął również przy obchodach (skromnych) kolejnych rocznic urodzin członków ekipy, która dotarła na Cypr 15 stycznia. Jako pierwszy świętował masażysta Sebastian Jagiełło, któremu w poniedziałek „stuknęło” 31 lat. W czwartek 29. rocznicę przyjścia na świat celebrował Mateusz Matras. W obu przypadkach scenariusz przyjęcia urodzinowego był taki sam – po kolacji solenizanci otrzymywali od kolegów z ekipy Górnika tort, a jako dokładkę gromkie „Sto lat”.

W nadchodzącą niedzielę urodziny będą obchodzili dwaj piłkarze zabrzańskiej jedenastki – Bask Igor Angulo oraz Tomasz Loska. Tego dnia bramkostrzelny napastnik skończy 36 lat, zaś bramkarz Górnika będzie miał na liczniku tylko 24 lata.

W tym tygodniu drużynę Górnika opuścił Adam Ryczkowski, który ze względu na bardzo dużą intensywność treningów doznał kontuzji przeciążeniowej. Chcąc zapewnić niespełna 23-letniemu napastnikowi najkorzystniejsze warunki szybkiego powrotu do zdrowia i na boisko, sztab szkoleniowy zabrzan odesłał do domu.

Jak wiadomo w środę zespół trenera Marcina Brosza rozegrał sparing ze słowacką drużyną AS Trenczin, zaś następnego dnia gros czasu zawodnicy Górnika poświęcili regeneracji i odnowie biologicznej. Do południa sztab szkoleniowy dał swoim podopiecznym czas wolny, który każdy z piłkarzy zagospodarował według własnego uznania. Na przykład kwartet Mateusz Matras, Aleksander Paluszek, Przemysław Wiśniewski i Łukasz Wolsztyński sprawdzali swoje umiejętności siatkarskie, produkując się na boisku usytuowane w pobliżu ośrodka, na wolnym powietrzu.

Po obiedzie najpierw w sali konferencyjnej odbyła się odprawa, po której drużyna Górnika udała się na trening. Na początku zajęć zawodników wziął w obroty trener przygotowania motorycznego, Wojciech Mroszczyk, który przygotował na rozgrzewkę kilka zabaw z piłką. Następnie zawodnicy ćwiczyli grę na małej przestrzeni.

Po powrocie z treningu nadszedł czas na odnowę biologiczną. Piłkarze korzystali z hotelowej sauny, basenu oraz zimniej wody. Część zawodników udała się na siłownię, na której odbyło się min. rozciąganie i rolowanie.

Kadra Górnika nie jest jeszcze zamknięta. Na celowniku zabrzan znaleźli się hiszpański pomocnik Joel Huertas Cornudella, który w rundzie jesiennej grał w Wigrach Suwałki oraz jego 22-letni rodak, Rafal Ramos Jimenez posługujący się pseudonimem Pipo, który jest zawodnikiem klubu SCR Pena Deportiva, występującego w Segunda B.

Łukasz Sosnowski

 

Na zdjęciu: Mateusz Matras miał bardzo przyjemną końcówkę zgrupowania na Cyprze – koledzy pamiętali o jego urodzinach.

Komentarze