Górnik Zabrze. Węglokoks, czyli poczucie stabilności

Tuż przed świętami klub z Zabrza poinformował o podpisaniu umowy partnersko-sponsorskiej z Grupą Kapitałową Węglokoks S.A.


W poprzedniej dekadzie ta duża firma, zrzeszająca przedsiębiorstwa z sektora górniczego, hutniczego, energetycznego oraz logistycznego, wspierała grający z powodzeniem w ekstraklasie Ruch Chorzów.

By Górnik był coraz większy

Początek współpracy z Górnikiem zbiegł się z okresem, kiedy na fotelu prezesa zasiadł Dariusz Czernik, a było to w styczniu 2020 roku. Początkowo została podpisana na krótko, bo ledwie kilka miesięcy. Została jednak potem przedłużona na kolejny sezon. Ta obecnie podpisana będzie obowiązywała do końca sezonu 2022/23. Logo Węglokoksu widoczne jest na koszulkach zespołu, a branding firmy obecny jest w wielu miejscach Stadionu im. Ernesta Pohla.

– Podpisana umowa z Węglokoksem daje poczucie stabilności, daje poczucie bezpieczeństwa. Ze strony miasta dokładamy wszelkich starań, aby Górnik był coraz większy, natomiast w grupie można więcej i stąd ogromna radość, że Grupa Kapitałowa Węglokoks też to rozumie. Jestem przekonana, że w grupie przyjaciół Górnika Zabrze będziemy budować kolejne dobre strony klubu – mówi prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, w komunikacie klubu po podpisaniu umowy. Miasto jest głównym udziałowcem 14-krotnego mistrza Polski.

– Cieszę się bardzo, że mogłem w imieniu Górnika podpisać trwającą już od dwóch lat umową, przedłużającą ją o kolejne 1,5 roku. Te środki pieniężne, które trafią do Górnika, to wspaniały świąteczny prezent i pozwolą na rozwój potencjału, ale także naszej akademii – dodaje z kolei pełniący obowiązki prezesa Górnika Tomasz Młynarczyk.

– Chcemy wspierać lokalne marki, a Górnik Zabrze jest marką ogólnoeuropejską, bardzo silnie znaną w Polsce. Dla nas liczy się także wsparcie sportu młodzieżowego, dziecięcego i wspieranie lokalnych inicjatyw. Jesteśmy z tego regionu i tutaj chcemy bardzo mocno funkcjonować – podkreślał po podpisaniu umowy Tomasz Heryszek, prezes zarządu Grupy Kapitałowej Węglokoks S.A.

Razem na obóz

Dodajmy, że zawodnicy pierwszego zespołu od tygodnia są na krótkim świąteczno-noworocznym wypoczynku. Początek zajęć trener Jan Urban, który wyjechał do Hiszpanii, zaplanował na 7 stycznia. Wtedy też zawodnicy zbiorą się w klubie, przejdą badania i rozpoczną treningi, żeby 15 stycznia udać się na zimowy obóz. Tej zimy „górnicy” będą trenowali w tureckim Belek. Jak informowaliśmy wcześniej, polecą tam czarterem z kilkoma innymi klubami, a mianowicie Śląskiem, Radomiakiem i Wisłą Kraków.


Na zdjęciu: Węglokoks już od blisko dwóch lat stale towarzyszy piłkarzom Górnika.

Fot. Rafał Rusek/Pressfocus