Górnik Zabrze. Wzięli kolejnego Greka!

Tak jak i zimą, tak i w ostatnim dniu letniego okienka transferowego do Zabrza trafił piłkarz spod Akropolu.


Na zakończenie zimowego okienka 2 marca, Górnik pozyskał z AEK dwójkę piłkarzy, obrońcę Stavrosa Vasilantonopoulosa i napastnika Giorgosa Giakoumakisa. Obaj wydatnie przyczynili się do tego, że w drugiej części poprzedniego – szalonego z powodu koronawirusa sezonu – zabrzanie należeli do najlepszych w lidze.

Teraz „Vasil” wrócił z wypożyczenia z Zabrza do Aten, a Giakoumakis należy do najlepszych strzelców w lidze holenderskiej. W pierwszych czterech kolejkach zdobył cztery gole dla VVV-Venlo. W końcu sierpnia „górnicy” na prawe skrzydło w miejsce Vasilantonopoulosa sprowadzili z Olympiacosu Pireus Giannisa Masourasa, który z każdym kolejnym meczem w naszej ekstraklasie spisuje się coraz lepiej. Teraz w zabrzańskim klubie będzie inny zawodnik z tej ekipy, a mianowicie Stefanos Evangelou. To środkowy obrońca, który na swoim koncie ma sporo meczów w juniorskich i w młodzieżowej reprezentacji Grecji, gdzie był nawet kapitanem. Mierzył się w starciach także z naszymi „Orłami”.


Czyta jeszcze: Jimenez odejdzie?!

22-letni Evangelou mimo młodego wieku ma już w swoim CV dwa największe kluby w swoim kraju. W latach 2015-18 był w Panathinaikosie, w którym zaliczył kilkanaście występów w pierwszym zespole. Potem przeszedł do Olympiacosu, ale nie grał tam, będąc wypożyczanym z klubu do klubu. Zaliczył pobyt w PAS Giannina, w Panioniosie, a ostatnio w mołdawskim Sheriff Tiraspol. Wczoraj do końca sezonu został wypożyczony do Górnika, który szukał wzmocnienia na środek defensywy po tym, jak miesiąc temu do holenderskiego SC Heerenveen, za 1,2 mln euro, przeniósł się Paweł Bochniewicz. Ostatnio obroną kierował Michał Koj, który po odejściu „Bochena” był czy jest nawet kapitanem. Teraz do gry, jako jeden z trójki środkowych defensorów, będzie pretendował też Evangelou.


Testy w Zabrzu

W niedzielę piłkarze, członkowie sztabu szkoleniowego i pracownicy Górnika, mający styczność z kadrą pierwszego zespołu, przeszli kolejne testy na obecność wirusa COVID-19. Wszystkie wyniki były negatywne.


Powołanie dla bramkarza

Trener reprezentacji do lat 19 Jacek Magiera dodatkowo powołał na towarzyski dwumecz z Danią Bartosza Neugebauera. W dwumeczu z Danią nie wystąpią kontuzjowani Kacper Bieszczad (Chrobry Głogów) i Xavier Dziekoński (Jagiellonia Białystok). Mecze z Danią odbędą się w Kołobrzegu 8 października i w Świnoujściu 12 października.


Na zdjęciu: Stefanos Evangelou ma na swoim koncie występy w młodzieżowej reprezentacji Grecji. Tutaj w starciu z Kamilem Jóźwiakiem.
Fot. Paweł Jaskółka/Pressfocus.pl