Górnik Zabrze – Zagłębie Lubin. Nieudane pożegnanie Angulo

Górnik przegrał swój trzeci mecz w tym sezonie na swoim stadionie. Dobrze grające w Zabrzu Zagłębie Lubin wygrało 2:0.

Mecz w Zabrzu stał pod znakiem pożegnań. Ostatni mecz w barwach Górnika grali przecież tacy piłkarze, jak Igor Angulo oraz Szymon Matuszek, który na zakończenie swojej 4,5 letniej przygody z 14-krotnym mistrzem Polski, wrócił do grania. „Gracias Igor!” – transparent o takiej treści zawisł na stadionowym ogrodzeniu, a kibice na Stadionie im. Ernesta Pohla nie jeden raz skandowali imię najlepszego w ostatnich latach piłkarza górniczej jedenastki.

Zabrzanie zaczęli ofensywnie, ale to goście już po kilkunastu minutach prowadzili. Do siatki Martina Chudego trafił Bartosz Białek, dla którego był to już dziewiąty gol w tym sezonie. Gospodarze powinni byli wyrównać, bo świetne bramkowe okazje mieli tacy piłkarze, jak Matuszek, Angulo czy Jesusu Jimenez, ale przeszkodą nie do pokonania był rewelacyjnie broniący w bramce Zagłębia Konrad Forenc. W 36 minucie końcami palców skierował piłkę na poprzeczkę po celnym uderzeniu Jimeneza.

Po niewiele ponad godzinie gry gospodarze stracili drugiego gola. Paweł Bochniewicz niepotrzebnie kopnął w polu karnym Białka, a jedenastkę na gola pewnie wykorzystał nie mylący się w takich sytuacjach Filip Starzyński. „Dzięki za wszystko, Angulo dzięki za wszystko!” skandowało po meczu ponad 4 tys. kibiców na Stadionie im. Ernesta Pohla.

Górnik Zabrze – Zagłębie Lubin 0:2 (0:1)

0:1 Białek, 13 min (asysty Żivec), 0:2 Starzyński, 67 min (z karnego)

Górnik Zabrze: Martin Chudy – Dariusz Pawłowski, Przemysław Wiśniewski, Paweł Bochniewicz, Erik Janza (54. Michał Koj) – Piotr Krawczyk (46. Erik Jirka), Szymon Matuszek (46. Georgios Giakoumakis), Roman Prochazka, Alasana Manneh, Jesus Jimenez – Igor Angulo.

KGHM Zagłębie Lubin: Konrad Forenc – Alan Czerwiński, Bartosz Kopacz, Dominik Jończy, Sasa Balic – Patryk Szysz, Łukasz Poręba (90+2. Kamil Kruk), Filip Starzyński (87. Dawid Pakulski), Jewgienij Baszkirow, Sasa Zivec – Bartosz Białek (90. Jakub Sypek).

Sędziował Paweł Gil (Lublin). Widzów: 4217. Żółte kartki: Matuszek – Balić.