Górnikowi została liga

Mecz 1/8 finału PP przyciągnął na trybuny blisko 500 kibiców, którzy z pewnością nie mogli narzekać na emocje.

Spotkały się bowiem pretendenci do brązowego medalu. Walka była wyrównana i długo pod kontrolą gości, będących na 2-3-bramkowym plusie. W 47 minucie na prowadzenie 22:20 wyszli jednak zabrzanie, lecz nie utrzymali go zbyt długo. Decydujący moment miał miejsce między 51 a 57 minutą, kiedy nie trafili ani razu, a przyjezdni uczynili to aż 5-krotnie i już nie pozwolili sobie wydrzeć awansu do ćwierćfinału. „Górnikom” została liga. Drugą rundę rozpoczną od sobotniej wizyty w Tarnowie.

Górnik Zabrze – Azoty Puławy 26:30 (12:14)

GÓRNIK: Wyszomirski, C. Liljestrand, Kazimier – Molski 5, Tokuda 3, Baczko 3, Krawczyk, Mauer 6/1, Kaczor 1, Bykowski, Wąsowski, Ilczenko 3, Rutkowski, Przytuła 3. Kary: 6 min. Trener Patrik LILIESTRAND.

AZOTY: Borucki – Zivkovic 4, Adamski 4, Przybylski 2, Jurecki 2, Marciniak, Burzak 3, Vallers Becerra (CZK, 47 min – faul), Kowalczyk 2, Janikowski 3, Fedeńczak, Jarosiewicz 8/2. Kary: 6 min. Trener Robert LIS.