Górski „wyłowiony”

Chrobry Głogów pozyskał doświadczonego obrońcę z III-ligowej Lechii Zielona Góra.


Działacze Chrobrego Głogów tej zimy mają ręce pełne roboty, szukając kandydatów do gry w swoim zespole i przedłużając kontrakty z zawodnikami, którym umowa wygasała 30 czerwca bieżącego roku.

Najnowszym nabytkiem pomarańczowo-czarnych jest pozyskamy z III-ligowej Lechii Zielona Góra 31-letni obrońca, Sebastian Górski, który podpisał z pierwszoligowcem półtoraroczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Górski pochodzi z województwa lubuskiego (urodził się w Kostrzynie nad Odrą) i jego kariera w dużej mierze związana jest z klubami z tego regionu. Piłkarskiego abecadła uczył się w Celulozie Kostrzyn nad Odrą, z której jeszcze jako junior przeniósł się do UKP Zielona Góra. W Zielonej Górze, na raty, grał przez 10 lat, a z dzisiejszą Lechią występował zarówno w drugiej, jak i trzeciej lidze.

W latach 2014-2016 był zawodnikiem trzecioligowej Formacji Port 2000 Mostki, a zimą 2021 roku awansował na zaplecze ekstraklasy. Jak? Po prostu po rozegraniu 16 meczów w rundzie jesiennej w III lidze, zimą przeszedł z Lechii do Puszczy Niepołomice, w której spędził półtora roku. W tym czasie wystąpił w 36 meczach Fortuna 1 Ligi oraz trzech w Pucharze Polski.

Przez ostatnie pół roku ponownie grał w Lechii Zielona Góra, do której powrócił po raz drugi w karierze. Choć tym razem był to krótki, to udany okres. Zagrał w 14 spotkaniach, w których zdobył dwie bramki (z Podbeskidziem Bielsko-Biała w PP oraz w rozgrywkach ligowych z Odrą Wodzisław Śląski). Z zespołem rundę jesienną zakończył na 5 miejscu, ale jeżeli Lechia wygra zaległy mecz z Wartą Gorzów Wielkopolski, drużyna trenera Andrzeja Sawickiego przesunie się w tabeli na czwarte miejsce.

Piłkarzem, który przedłużył kontrakt z Chrobrym jest 29-letni Słoweniec, Jaka Kolenc. Umowa wygasała 30 czerwca br, lecz została prolongowana do końca czerwca przyszłego roku.

Kolenc do Chrobrego trafił w połowie 2020 roku z ND Gorica. Na koncie ma 80 meczów, z tego 77 w Fortuna 1. lidze, dwa mecze barażowe i jeden w Pucharze Polski.

Kolejnym piłkarzem, który przedłużył umowę z klubem z Głogowa jest 35-letni obrońca Michał Michalec. On również obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku. To będzie już czternasty (!) sezon wychowanka Pogoni Oleśnica w pomarańczowo-czarnych barwach.

W rundzie jesiennej Michał Michalec otrzymał pamiątkową koszulkę z numerem „300”, symbolizującym tyle rozegranych w Chrobrym meczów. W głogowskim klubie jest nieprzerwanie od 2010 roku, w tym czasie awansował z Chrobrym najpierw do drugiej ligi, a następnie na zaplecze ekstraklasy. W rundzie jesiennej bieżącego sezonu, w której pełni rolę kapitana drużyny, zagrał w 12 meczach Fortuna 1. Ligi oraz jednym w Pucharze Polski.


Na zdjęciu: Sebastian Górski jest najnowszym nabytkiem Chrobrego Głogów.

Fot. chrobry.glogow.pl