Gramy dalej!

Po raz trzeci w historii nie przegrywamy z Hiszpanami i dalej jesteśmy w grze o awans do fazy pucharowej Euro!

Meczu o wszystko w Sewilli nie zaczęliśmy źle, ale z każdą upływającą minutą przewaga była po stronie gospodarzy. W końcu do siatki trafił w 25 minucie Alvarto Morata, który wykorzystał dobrą akcję i zagranie Gerarda Moreno. Choć włoscy arbitrzy najpierw odgwizdali spalonego, to po konsultacji z VAR trafienie zostało uznane i hiszpański napastnik cieszył się z 20 gola w narodowych barwach.

My swoje szanse mieliśmy w końcówce I części. Wszystko za sprawą duetu naszych napastników: Roberta Lewandowskiego oraz Karola Świderskiego. W 35 minucie ten pierwszy dogrywał, a Świderski minimalnie chybił. Kilka minut później napastnik PAOK huknął lewą nogą zza pola karnego, a piłka wylądowała na słupku, a zaraz potem pod nogami „Lewego”. Ten w doskonałej sytuacji trafił jednak w dobrze interweniującego Unaia Simona.
Po przerwie Lewandowski już się nie pomylił i w 53 minucie było 1:1! Nasz kapitan swojego 67 gola w narodowych barwach zdobył głową po kapitalnym dośrodkowaniu Kamila Jóźwiaka z prawej strony. Zaraz potem dramat. Jakub Moder „ostemplował” nogę Gerarda Moreno i po interwencji VAR oraz zobaczeniu wszystkiego na monitorze, Daniele Orsato wskazał na jedenastkę. Z karnego Moreno trafił jednak piłką w słupek! Dalej był więc remis.

W końcówce było bardzo nerwowo. Hiszpanie wściekle atakowali, mając kilka naprawdę dobrych sytuacji. W 84 minucie kolejna świetna interwencja Wojciecha Szczęsnego, który szarżą pod nogi Moraty uratował nas przed nieuchronną stratą bramki. Ostatecznie skończyło się na remisie i w środę gramy o awans do 1/8 Euro ze Szwedami w Petersburgu.

Hiszpana – Polska 1:1 (0:1)

1:0 – Morata, 25 min (asysta Moreno), 1:1 – Lewandowski, 53 min (asysta Jóźwiak)

Sędziował Daniele Orsato (Włochy). Żółte kartki: P.Torres, Rodri – Klich, Moder, Jóźwiak, Lewandowski.

Hiszpania: Simon – M. Llorente, Laporte, P. Torres, Alba (C) – Koke (68. Sarabia), Rodri, Pedri – G. Moreno (68. Ruiz), Morata (87. Oyarzabal), Olmo (62. F. Torres).

Polska: Szczęsny – Bereszynski, Glik, Bednarek (85. Dawidowicz) – Jóźwiak, Moder (85. Linetty), Klich (55. Kozłowski), Puchacz – Świderski (67. Frankowski), P. Zieliński – Lewandowski (C).