Grand Prix Skandynawii. Zmarzlik prawie u siebie

Po fantastycznym ściganiu we Wrocławiu przyszedł czas na Malillę. Tor w tym mieście na północy Szwecji będzie gościć świetnych zawodników, ale niestety zabraknie jednego z najważniejszych dla tego regionu – w związku z kontuzją barku nie zobaczymy Antonio Lindbaecka. Szwed pochodzący z Brazylii nabawił się kontuzji podczas zawodów cyklu SEC w zeszły weekend. W jego miejsce wskoczył Mikkel Michelsen, który w tym roku prezentuje się bardzo dobrze.

Jedynym zawodnikiem, który jest stałym uczestnikiem cyklu i dla którego będzie to domowe GP, jest Fredrik Lindgren. Reprezentant forBET Włókniarza Częstochowa dobrze rozpoczął sezon, bo od podium w Warszawie. Później nie był już tak widoczny, ale jeżeli się odbijać, to właśnie u siebie.

W szwedzkiej lidze najlepszy i bezkonkurencyjny jest Bartosz Zmarzlik. Średnia biegowa wicemistrza świata wynosi aż 2,871, co jest wynikiem aż nieprawdopodobnym. Na torze w Malilli czuje się całkiem nieźle, w tym sezonie zdobył tam już 16 punktów w jednym meczu. Jednakże najlepiej powinni się odnaleźć dwaj inni Polacy – Maciej Janowski i Patryk Dudek, którzy na co dzień występują w miejscowej Dackarnie.

Po pięciu dotychczasowych turniejach mistrzostw świata wciąż nie wiadomo, kto zdobędzie tytuł. Po połowie sezonu na czele stawki jest trzech zawodników: Zmarzlik, Emil Sajfutdinow i Leon Madsen. Wszyscy mają po 61 punktów i tylko nieznacznie wyprzedzają Martina Vaculika. Wydaje się, że właśnie ta czwórka będzie do samego końca walczyć o pierwsze miejsce, a w Malilli wszyscy powinni potwierdzić swoją wartość, tak jak robili to do tej pory.

 

Na zdjęciu: Bartosz Zmarzlik jest bezkonkurencyjny w lidze szwedzkiej. Niech to potwierdzi w Mallili.

 

Czołówka klasyfikacji generalnej (po 6 z 10 zawodów): 1. Bartosz Zmarzlik (Polska) 61 pkt, 2. Emil Sajfutdinow (Rosja) 61, 3. Leon Madsen (Dania) 61, 4. Martin Vaculik (Słowacja) 59, 5. Patryk Dudek (Polska) 55, 6. Fredrik Lindgren (Szwecja) 47.

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ