Granerud zwycięzcą kwalifikacji w Innsbrucku. Bardzo dobre skoki Polaków

Norweg Halvor Egner Granerud został zwycięzcą kwalifikacji do konkursu TCS w Inssbrucku. Bardzo dobrze zaprezentowali się reprezentacji Polski, którzy w komplecie awansowali.


Do kwalifikacji przystąpiło siedmiu Polaków – Maciej Kot, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Andrzej Stękała, Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Kamil Stoch.

Jako pierwszy z Polaków na belce startowej usiadł Maciej Kot, który doleciał na odległość 112,5 m. Nie był zadowolony ze swojej próby, ale dała mu ona awans. 

W niedzielnym konkursie wystąpi także Klemens Murańka. Uzyskał 114,5 m i bez większych problemów uzyskał kwalifikację, do konkursu, jednak ze świadomością, że nie będzie to miejsce w czołówce. 

Dobrą formę potwierdził za to Aleksander Zniszczoł. Na drugim treningu zajął szóste miejsce. W skoku kwalifikacyjnym tak dobrze nie było, ale skokiem na odległość 119 m pokazał, że można liczyć na jego dobry występ w jutrzejszym konkursie.

Po raz kolejny z dobrej strony pokazał się, Andrzej Stękała. Swoją próbą na odległość 124 m po raz kolejny pokazał, że należy do szerokiej czołówki. Dobry skok cieszy, tym bardziej że w skokach treningowym nie radził sobie zbyt dobrze. 

Nie zawiedli nasi czołowi skoczkowie. 3. W kwalifikacjach był Dawid Kubacki (128 m). Dwie pozycje niżej uplasował się Kamil Stoch (125 m), a 8. miejsce zajął Piotr Żyła (128,5 m).

Drugie miejsce w kwalifikacjach zajął Austriak Daniel Huber, który skoczył 127,5 m.

Niedzielny konkurs rozpocznie się o godz. 13.30. 

Fot. Skijuming.pl

Fot. Marcin Bulanda / PressFocus