Granerud zwycięzcą loteryjnych zawodów. Życiowy sukces Zniszczoła

Halvor Egner Granerud wygrał sobotni konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Niżnym Tagile.

Liderem po pierwszej serii Markus Eisenbichler. Niemiec oddał znakomity skok na odległość 136 m i miał znaczną przewagę nad resztą zawodników. Drugie miejsce zajmował Halvor Egner Granerud, a trzecie Daniel Huber. Tuż za podium plasował się Aleksander Zniszczoł, który miał szansę, osiągnąć swój życiowy sukces.

Druga seria obfitowała w zmienne warunki i niespodziane wyniki. Problemy nie ominęły Eisenbichlera, który po wyjściu z progu dostał bardzo silny podwóch wiatru i nie walczył o zwycięstwo, a jedynie oszczęśliwe lądowanie. Skoczył na odległość 80 m i padł na 28. miejsce. Zwycięzcą konkursu został Halvor Egner Granerud. Na podium uplanowali się także Daniel Huber i Robert Johansson. Co ciekawe, Norweg po pierwszej serii zajmował 25. miejsce, ale w drugiej serii wylądował na 142.5 metrze, pobijając tym skokiem rekord skoczni.

Na szóstym miejscu zawody zakończył Aleksander Zniszczoł, dla którego to najlepszy wynik w karierze. 15 miejsce zajął Jakub Wolny, 25. Maciej Kot, a 30. był Tomasz Pilch.