Grecki „gwóźdź”

W składzie drugoligowca z Polkowic pojawił się wypożyczony z IV-ligowej Prochowiczanki Ukrainiec Jewhenij Bilokin.

Chrobry Głogów był bardzo wymagającym przeciwnikiem, z którym zmierzyli się podopieczni trenera Tomasza Grzegorczyka. We wcześniejszych meczach kontrolnych rozegranych tej zimy drugoligowiec pokonał 2:1 Carinę Gubin, przegrał 0:2 z Odrą Opole, zremisował 1:1 z rezerwami Pogoni Szczecin, zaś w sobotę uległ czołowej drużynie Fortuna 1. Ligi.

Polkowiczanie zagrali bardzo dobrze w pierwszych 45 minutach sparingu, często zagrażając bramce rywala. Mimo to do przerwy był bezbramkowy remis. Po zmianie stron boiska szkoleniowiec zielono-czarnych dokonał kilku roszad w składzie, na placu gry pojawili się zawodnicy walczący o miejsce w podstawowym składzie. W 51 minucie spotkania po błędzie obrony Górnika goście objęli prowadzenie po strzale zawodnika testowanego przez trenera Marka Gołębiewskiego. W 69 minucie do wyrównania, po stałym fragmencie gry, strzałem głową doprowadził Mariusz Idzik. W końcówce meczu zwycięską bramkę dla pierwszoligowca strzelił Grek Mavroudis Bougaidis, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego.

Warto dodać, że w składzie gospodarzy pojawił się Ukrainiec Jewhenij Bilokin. 24-letni pomocnik został wypożyczony z IV-ligowej Prochowiczanki Prochowice do końca bieżącego sezonu, z opcją przedłużenia umowy. Popularny „Żenia” w swoim CV ma występy w drużynach I ligi ukraińskiej oraz najwyższej klasie Premier Lig. W sezonie 2019/2020 grał w zespole Metalist 1925 Charków. Zaliczył również 6 spotkań w Pucharze Ukrainy.

Górnik Polkowice – Chrobry Głogów 1:2 (0:0)

0:1 – zawodnik testowany, 51 min, 1:1 – Idzik, 69 min (głową), 1:2 – Bougaidis, 89 min (głową).

GÓRNIK: Furtak (46. Niezgoda) – Makuch, Czarny (73. Burka), Ratajczak (46. Magdziak), Karmelita (60. Fryzowicz) – Baranowski, Krasa (46. Poczwardowski), Bilokin, Wacławczyk (46. Kiebzak, 85. Leopold), Gościniarek (46. Pisarek) – Piech (60. M. Idzik). Trener Tomasz GRZEGORCZYK.

CHROBRY: Dybowski (65. Korolewicz) – Bogusz (65. J. Górski), Michalec (65. Bougaidis), Bougaidis (46. Zarówny), S. Górski (65. M. Machaj) – Mucha (65. Kolenc), Kolenc (46. Hanc), J. Górski (46. zawodnik testowany), M. Machaj (46. Jóźwiak), Steblecki (65. R. Wolsztyński) – R. Wolsztyński (46. K. Wojtyra). Trener Marek GOŁĘBIEWSKI.

Na zdjęcie: Drugoligowy Górnik Polkowice dzielnie stawiał czoła wyżej notowanemu przeciwnikowi z Głogowa.